X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stary Olsa w Czwórce. Muzyczna unia białorusko-polska

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 14:25
Stary Olsa to białoruski zespół muzyczny opierający swoją twórczość na muzyce średniowiecza i renesansu. Ich koncerty to spektakle pełne energii, magii i historii. - Polska to jeden z tych krajów, w których uwielbiamy grać. Tu ludzie rozumieją naszą muzykę - mówią muzycy w Czwórce. 
Audio
Stary Olsa w Czwórce
Stary Olsa w CzwórceFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka

kroke 1200.jpg
Kroke. Dźwiękowe medytacje prosto z duszy

Członkowie zespołu przywiązują bardzo dużą wagę do tego, by instrumenty, na których grają, były jak najbardziej zbliżone do tych, jakie używano w danej epoce. - Dudy białoruskie to nasz główny instrument, na którym budujemy większość utworów. Mają bardzo ciekawy dźwięk, różnią się nieco od pozostałych europejskich dud - tłumaczyli muzycy w Czwórce. W ich twórczości usłyszymy także m.in. renesansową lutnię, średniowieczne bębny, gęśle czy cytry.

Zespół powstał w 1999 roku. - Zaczęło się, gdy podczas swoich ekspedycji zgromadziłem wiele historycznych instrumentów. By jednak wysłuchać, jak brzmią one razem potrzebny był mi zespół - wspominał Znicew Sasnouski. - Stąd wziął się pomysł. Zwłaszcza że muzyka jest wspaniałym sposobem, by poczuć tamte epoki.

Od tego czasu zespół wydał 14 płyt, w tym 10 studyjnych i 3 koncertowe, a do tego spektakl audio. Grupa nagrała też niedawno własną interpretację polskiej pieśni "Lipka" i występował w wielu krajach Europy. Na przestrzeni ostatnich 20 lat wielokrotnie gościli w Polsce i byli entuzjastycznie witani. - Przez ostatnie lata stworzył się cały ruch muzyków wykonujących pieśni historyczne - tłumaczyła z kolei Maria Sharyi.

Jak powstają ich utwory i jakie plany mają muzycy na najbliższe miesiące? Gdzie będzie można ich zobaczyć? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W audycji także m.in. premiera ich interpretacji pieśni polskich. Usłyszeliśmy także m.in. Metallicę na "średniowieczną modłę".

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Maria Sharyi, Ales Chumakou, Zmicer Sasnouski (Stary Olsa)

Data emisji: 6.11.2019

Godzina emisji: 00:00

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ethno Port - festiwal, który jest "wszędzie i bardzo blisko"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 12:00
Dziesięć lat istnienia Festiwalu Ethno Port Poznań to przede wszystkim okazja do świętowania, ale także do spojrzenia na historię imprezy, analizę jej dorobku i wypracowanej pozycji. Wśród wydarzeń z kręgu world music, jest to bezsprzecznie jedna z najważniejszych imprez w kraju. W Czwórce zagościli jej organizatorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Numinosum. Dźwięki świata w Puszczy Kampinowskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 00:00
Szósta odsłona Numinosum rozpoczęła się 5 września i potrwa do 8 września. Pojawili się artyści m.in. z Chin, czy Meksyku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eklektik Session. Muzyka z każdej strony świata

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 19:34
Eklektik Session to międzynarodowa platforma muzycznych spotkań, ale to także festiwal, na którym wybrzmiewają dźwięki z różnych stron świata. W tym roku w niekonwencjonalnych, wrocławskich przestrzeniach usłyszeć będzie można brzmienia m.in. z Japonii, Turcji i Norwegii.
rozwiń zwiń