X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym dla młodzieży jest patriotyzm?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 12:23
11 listopada minęło 101 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Czy dziś wciąż jesteśmy patriotami? Czym jest patriotyzm w czasach pokoju?
Audio
  • Czym dziś jest patriotyzm - dyskusja w studiu (Strefa Prywatna/Czwórka)
Goście Strefy Prywatnej: Wojtek Kochański, Krzysztof Godlewski, Tomasz Kwiatkowski i Marcelina Koprowska.
Goście "Strefy Prywatnej": Wojtek Kochański, Krzysztof Godlewski, Tomasz Kwiatkowski i Marcelina Koprowska.Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Kiedyś w działania patriotyczne włączali się młodzi - działali w harcerstwie, związkach młodzieżowych i studenckich, w 1944 pomagali powstańcom. 

Myślę, że w dzisiejszych czasach patriotyzmem będzie segregowanie śmieci, kasowanie biletu w komunikacji miejskiej, odnoszenie się z szacunkiem do starszych, pomoc, wszelkiego rodzaju wolontariat Wojciech Kochański

- Kiedyś nawet piosenka była bardzo skuteczną, bardzo często używaną bronią - wspomina Wojciech Kochański, z Kapeli Sztajer.  - Pieśń podnosiła morale, podtrzymywała na duchu i do dzisiaj tych piosenek się słucha, choć minęło ponad 100 lat od tych wydarzeń. Nasza Kapela śpiewa czy to piosenki legionowe, czy z czasu Powstania Warszawskiego. Możemy poczuć atmosferę tamtych dni, jak i emocje, które tamtym ludziom towarzyszyły - dodaje. 

Kapela Sztajer 11 listopada zwykle prezentuje pieśni legionowe i zakazane piosenki jak: "Dziś do ciebie przyjść nie mogę" czy "Serce w plecaku". 

Nauczycielka Marcelina Koprowska i Tomasz Kwiatkowski są wolontariuszami Muzeum Powstania Warszawskiego. W Czwórce zdradzają, że to doskonałe miejsce dla wolontariuszy i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Marcelina Koprowska widzi też misję w swej pracy nauczyciela historii. - Staram się zaciekawić uczniów - przyznaje. - Nie jest to łatwe, niektórzy są zainteresowani, inni nie. Jeśli ja ich zaciekawię, to sobie doczytają, jeśli mi się to nie uda to zapomną - dodaje. 

Co dziś możemy nazwać patriotyzmem? Gdzie można uczyć się o historii Polski? Czym jest patriotyzm lokalny i jak patriotyzm młodych postrzegają osoby starsze? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Wojtek Kochański, Krzysztof Godlewski (muzycy Kapeli Sztajer), Tomasz Kwiatkowski i Marcelina Koprowska (wolontariusze z Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 20.06

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto Niepodległości. Jak korzystamy z wolności?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 16:11
- Wolność to przede wszystkim samostanowienie. Mamy niezależność i nie musimy oglądać się na innych. Po odzyskaniu niepodległości 98 lat temu - po 123 latach - stało się to możliwe - mówił Karol Brunejko z koła naukowego "Tibi Patria".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć i umieranie. Czemu to temat tabu?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 12:13
Niemal co drugi Polak unika tematu śmierci, zarówno swojej, jak i swoich bliskich, a co trzeci z nas w ogóle o niej nie myśli – to wyniki najnowszego Raportu o dobrym umieraniu, przeprowadzonego na zlecenie Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. 
rozwiń zwiń