X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakub Jamrozek nagrodzony w konkursie "Uzależnienia XXI wieku"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 15:50
Dziennikarz radiowej Czwórki i autor audycji "Strefa Prywatna" nagrodę odbierze 18 listopada w kawiarni Wrzenie Świata w Warszawie.
Jakub Jamrozek
Jakub JamrozekFoto: Czwórka

To już piąta odsłona konkursu dla dziennikarzy, którego ideą jest upowszechnianie w mediach problematyki uzależnień behawioralnych oraz inspirowanie ich do podejmowania tej tematyki w różnorodnych formach publicystycznych. Jury tegorocznej odsłony wydarzenia obradowało w składzie: Katarzyna Surmiak-Domańska – Instytut Reportażu, dr hab. Barbara Giza – profesor Uniwersytetu SWPS, dr Bernadeta Lelonek-Kuleta – KUL, przyznając w sumie III nagrody główne, nagrodę specjalną i wyróżnienie.

Od początku celem naszego konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy społeczeństwa na temat uzależnień od czynności – mówi Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia Cieszy nas więc to, że w tym roku mamy aż dwa reportaże i jedną audycję poświęcone uzależnieniu od nowoczesnych technologii – mam nadzieję, że dzięki wyróżnieniu konkursowemu znajdą one nowych czytelników i słuchaczy – dodaje pomysłodawczyni konkursu.

Jakub Jamrozek z radiowej Czwórki otrzymał wyróżnienie za materiał „Gry, komputer i ja”, wyemitowany 31 stycznia br. w autorskiej audycji psychologicznej „Strefa prywatna”, której jest gospodarzem, a którą współtworzy Justyna Janas – wieloletnia dziennikarka Czwórki. Temat przewodni audycji dotyczył uzależnień od gier komputerowych. Konkurs „Uzależnienia XXI wieku” organizowany jest od 2014 roku. Dotychczas nagrodzono już 19 dziennikarzy pracujących w radiu, prasie, internecie i telewizji. To nie pierwsza nagroda, którą dziennikarz Czwórki zdobył w konkursie. W ubiegłym roku Jakub Jamrozek zajął trzecie miejsce, w 2017 r. jury doceniło pracę dziennikarza przyznając mu pierwszą nagrodę, z kolei rok wcześniej drugą.

Granica między dobrą zabawą przed komputerem, a uzależnieniem wydaje się być dzisiaj bardzo cienka. Dlatego ważne, żebyśmy my jako młodzi ludzie budowali naszą samodzielność, wiedzieli jak z głową korzystać z nowych technologii i próbowali poznać swoje granice także w takim wymiarze – mówi Jakub Jamrozek. – Mam nadzieję, że w jakimś stopniu uchwyciliśmy problem uzależnienia od gier w Strefie Prywatnej. Cieszę się, że razem z Justyną Janas, Martą Hoppe i Mateuszem Kulikiem tworzymy program, który jest doceniany przez specjalistów – dodaje.

Laureatem I nagrody jest Paweł Kapusta (WP Sportowe Fakty), za wywiad z byłym dziennikarzem sportowym, Szymonem Bartnickim pt. „Jestem uzależniony od gry w zakładach bukmacherskich. Zanim popełnicie błędy, uczcie się na moich”. Miłosz Szymański (magazyn Pismo), otrzymał drugą nagrodę za reportaż o uzależnieniu od gier komputerowych pt. „Będę grał w grę”, a trzecią Bartosz Józefiak (Duży Format), za reportaż o uzależnieniu od komputera i internetu, pt. „Ciąg komputerowy”. Nagrodę specjalną dla publikacji w lokalnym medium zdobyła Ewelina Kamińska (Radio Kolor) za audycję „Czy można się uzależnić od ćwiczeń”.

mat, prasowe/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak