X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paveu Ostrovsky: Kora była magnetyzująca

- Teksty Kory robiły na mnie ogromne wrażenie, choć zacząłem je rozumieć dużo później - mówi Paveu Ostrovsky z zespoły Decadent Fun Club. - Do piosenek Mannamu podchodziliśmy kilka razy, aż nagraliśmy "Paranoię" - dodaje. 
Paveu Ostrovsky
Paveu OstrovskyFoto: Czwórka/Bartek Koziczyński
O Audycji
Tytuł Paveu Ostrovsky: Kora była magnetyzująca
Prowadzący Koziczyński Bartosz

W ręce Bartka Koziczyńskiego trafiła ujawniona wcześniej korespondencja Paveua Ostrovsky'ego ze Świętym Mikołajem z 1997 roku. Prosił wtedy o album Mannamu. - Ten list odnalazła moja mama - wspomina wokalista. - Tuż przed premierą naszego coveru "Paranoja jest goła" odnalazłem go i pomyślałem, że zamiast zapowiadać i opowiadać o znaczeniu Kory i Mannamu dla mnie, to opublikuję ten list, który sam powie za siebie - dodaje. 

Paveu Ostrovsky Mannamu słychał już w przedszkolu, często korzystał z płytoteki swoich rodziców. - Mannam był w domu poważany i słuchany - wspomina. - Kora pociągała jako osobowość. Z biegiem lat odkrywałem kolejne warstwy tego, co tworzyła także w tej lirycznej sferze. 

W zespole Decadent Fun Club pomysł nagrania piosenki Mannamu pojawił się kilka lat temu, jeszcze przed ich pierwszym koncertem - nie wyszło. Pomysł pojawiał się i znikał. Muzykom różne pomysły i przychodziły do głowy: chcieli nagrać cover utwóru "Granice", "Eksplozja". - Sięgnęliśmy po "Granice", ale wtedy zmarła Kora i zarzuciliśmy pomysł znowu, uznaliśmy, że nie jest to właściwy moment - wyjaśnia gość Bartka Koziczyńskiego. - Dopiero rok temu, na warsztatach muzycznych znów wrócił do nas Mannam. 

Okazuje się, że zespół Decadent Fun Club nie ma gitarzysty. Mimo to panowie wciąż nagrywają. 14 lutego światło dzienne ujrzy ich kolejny singiel. Jak zapowiada Paveu Ostrovsky będzie to zamknięcie anglojęzycznego etapu zespołu. - Skupimy się na przygotowaniu materiału na naszą pierwszą polskojęzyczną płytę - podkreśla. 

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Paveu Ostrovsky (wokalista grupy Decadent Fun Club)

Data emisji: 24.01.2020

Godzina emisji: 22.01

pj

Playlista
Tagi
Playlista
 • Pearl Jam, - Dance Of The Clairvoyants
 • Bon Iver, - Blood Bank
 • White Reaper, - Might Be Right
 • Decadent Fun Club, - Paranoja jest goła
 • Maanam, - Luciolla
 • DECADENT FUN CLUB - How Does It Feel?
 • SIQ - Szare miraże
 • Popkultura, - Miłość Zdrada
 • Hayley Williams, - Simmer
 • Billy Talent, - Reckless Paradise
 • Green Day, - Oh Yeah!
 • Iggy Pop, Cage The Elephant, - Broken Boy