Być asystentką Olgi Tokarczuk. "To żywioł, w którym czuję się najlepiej"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 11:26
Iryna Vikyrchak jest poetką, animatorką kultury, od 2019 roku asystentką Olgi Tokraczuk. W Czwórce opowiadała, jak się pracuje z noblistką. 
Audio
  • Prawa ręka Noblistki. Iryna Vikyrchak o pracy asystentki Olgi Tokarczuk (Pasjonauci/Czwórka)
Beata Kwiatkowska, Iryna Vikyrchak
Beata Kwiatkowska, Iryna Vikyrchak Foto: Aleksandra Jasińska

Moją pasją są wydarzenia, podczas których czytelnicy mają możliwość spotkania się z autorem/autorką. Lubię tworzyć przestrzenie, w której pisarz i czytelnik mogą się spotkać i wspólnie porozmawiać o literaturze Iryna Vikyrchak

Iryna Vikyrchak doskonale orientuje się w świecie książki, jest promotorką czytelnictwa, redaktorką. Była dyrektorką wykonawczą festiwalu Meridian Czernowitz, jest założycielką Międzynarodowego Festiwalu Opowiadań Intermezzo w Winnicy. W zeszłym roku przyjęła propozycję Olgi Tokarczuk i została jej asystentką.

Ta współpraca zaczęła się od SMS-a. To, co poza pracą łączy ją z Noblistką to jak mówiła pasja do literatury. Sama jest poetką i czytelniczką, postanowiła zająć się literaturą także zawodowo. - Nie wiedziałam, że funkcja, którą pełnię, będzie tak widoczna. Praca managera kultury polega na tym, żeby dbać o to, żeby wszystko działało jak należy. To, co dzieje się na pierwszym planie ma być perfekcyjne - opowiadała Iryna Vikyrchak. - Jestem asystentką, managerem kultury, koordynatorem. W zakres mojej pracy wchodzi dużo obowiązków - mówiła. 

Na czym polegają? Jak i w czym wyręczyć noblistkę? Jak zarządza się wizerunkiem noblistów? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Iryna Vikyrchak (asystentka Olgi Tokarczuk)

Data emisji: 8.02.2020

Godzina emisji: 11.10

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radio - pasja, miłość, wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 07:23
Radio to nie tylko spikerzy, prezenterzy, dziennikarze. Radio to nie tylko ludzki głos, to dźwięk, to realizatorzy oraz sprawy techniczne. To też archiwum. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zupa z kleju, smażona szarańcza, rybie flaki - głodowa książka kucharska

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 11:43
Artystka Karolina Brzuzan stworzyła książkę kucharską, która ma pokazać i wyeksponować problem głodu na świecie. Jak mówi autorka, publikacja stoi w sprzeczności do tego, co znajdziemy na kartkach zwykłych książek kucharskich, czyli sytości, przepychu, czy bogatych dań.
rozwiń zwiń