Ras Luta: do "Lepszych dni" prowadziła wyboista droga

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 15:20
- Droga do tego krążka była długa i ciężka, ale dotarłem do celu - mówi Ras Luta. Nowa płyta artysty "Lepsze dni" ukazała się 21 lutego 2010 roku.
Audio
  • Ras Luta o nowej płycie "Lepsze dni" (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Maken i Ras Luta
Maken i Ras LutaFoto: Czwórka

Czytaj także
The Bartenders & Maken 1200.jpg
The Bartenders i taneczny, winylowy singiel

Album został wydany nakładem wytwórni Germaica Polska i w całości sfinansowany z pieniędzy fanów, uzyskanych z przedsprzedaży nowej płyty. Premierowy materiał powstał przy współpracy z niezwykle utalentowanym i szanowanym na świecie producentem muzyki reggae/dancehall z Niemiec, Leanderem Pionearem Toppem. - Pionear odezwał się w trudnym dla mnie momencie i gdyby nie jego energia, pewnie nic by z tego nie wyszło - wspomina gość Czwórki. - Dostarczył mi muzyków z The Germaicans i część kompozycji. Wspomógł wiedzą i znajomościami na niemieckim rynku. Płytę "Lepsze dni" masterował Sascha Coles, który na co dzień współpracuje z Peterem Foxem - wyjaśnia. 


Czytaj także
Yelram 1200.jpg
Yelram. Koncert zwycięzców Czwórka Reggae Contest

Ras Luta to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów sceny reggae w Polsce. Kilka lat temu - ze względu na sytuację wydawniczą - postanowił wycofać się z branży. - Zostałem instruktorem muzyki w domu kultury w Kartuzach. Uczę młodych artystów pisania tekstów, śpiewania, aranżacji utworów i technik scenicznych - opowiada. - Chcę im przekazać wszystko to, czego przez lata sam się nauczyłem - dodaje.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Mirosław Maken Dzięciołowski

Gość: Adam Tersa (Ras Luta)

Data emisji: 21.02.2020

Godzina emisji: 13.05

kul/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Maken reggae
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dźwięki Jamajki w Azji. Wywiad z Johnem Pandit

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 22:01
To specjalne wydanie audycji, poświęcone jamajskiej muzyce w Azji, a w nim m.in. wywiad z Johnem Pandit (Pandit G), współzałożycielem Asian Dub Foundation, nagrany przez Makena podczas One Love Music Festival we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dub Inc. z płytą "Millions". "Teraz ruszamy w trasę"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 10:00
Muzycy z Dub Inc. wydali niedawno krążek pt. "Millions". - Teraz stawiamy na koncertowanie - mówią Komlan i Zigo z DubInc. w rozmowie z Czwórką. 
rozwiń zwiń