Paprodziad oraz "Śliwki i obrazy", czyli duch kazimierskich lasów

Paprodziad to muzyk znany m.in. z działalności wokalnej w grupie Dziady Kazimierskie, formacji z Kazimierza nad Wisłą. Muzycy wydali właśnie płytę pod tytułem "Śliwki i obrazy".
Paprodziad
PaprodziadFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji

Laki Lan koncert sylwestrowy.jpg
Łąki Łan w Czwórce na bis. Posłuchaj nagrania koncertu

"Śliwki i obrazy" to czwarta pyta Dziadów Kazimierskich, ale druga wydana na winylu. Tytuł tego albumu jest nieprzypadkowy, a teksty zawarte w utworach opisują "ogólną sromotę" współczesności. - Ogólna sromota powoduje, że jeszcze bardziej nachodzi mnie ochota, by doszukiwać się w błotach złota - mówił Paprodziad. - Zwłaszcza w kazimierskich lasach całkiem nieźle chyba to się udaje.

Czytaj także:

-> Grubson z płytą "Akustycz(nie)zupełnie". "Ten przekaz jest prawdziwy"

-> Skład Niearchaiczny: pielęgnujemy muzykę Beskidy Żywieckiego

Posłuchaj

60:14 2021_04_06 23_59_58_PR4_Folk_Off.mp3 Paprodziad opowiada o swoich muzycznych i kulturalnych projektach (Folk Off/Czwórka)

Paprodziad to także współtwórca jednego z festiwali, gdzie "ważniejszy od lineupu jest duch spotkania i radości". - Kazimiernikejszyn będzie w tym roku wyjątkowy, choć tak naprawdę ostateczny kształt imprezy okaże się w maju albo nawet w czerwcu - zapowiadał w Czwórce twórca tego wydarzenia i lider grupy Łąki Łan Włodek "Paprodziad" Dembowski. - Przygotowujemy się do opcji "objawowej" i opcji "bezobjawowej", a czas pokaże, która z nich okaże się trafiona. Ja sam z pewnością w Kazimierzu się pojawię - podkreślał artysta. 

Dziady Kazimierskie Baszto! - feat. Rury Wydechowe

Posłuchaj także:

-> Kazimiernikejszyn - festiwal bez spinki

Jedną z pasji Paprodziada są tzw. grupy wędrowne, w których każdy może wziąć udział. - Teraz jedną z najlepszych możliwości zaciągnięcia się jest połączenie telepatyczne, ale w rzeczywistości wystarczy pójść na kazimierski rynek i popytać rodowitych mieszkańców. można nas także znaleźć w social mediach - podkreślał gość Czwórki. 

Paprodziad/fot. Maciej Szajkowski/Czwórka Paprodziad/fot. Maciej Szajkowski/Czwórka

___ 

W audycji wybrzmiało także - jak co tydzień - mnóstwo dobrej muzyki, a poza nagraniami od Dziadów Kazimierskich pojawiy się m.in. premiery Anansy Cisse i "Anoura", czyli blues saharyjski oraz Mabel Flores z wydawnictwem "Meraki", czyli nowy folk z Hiszpanii.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Gość: Włodek "Paprodziad" Dembowski (Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, festiwal Kazimiernikejszyn)

Data emisji: 07.04.2021

Godzina emisji: 00.10

kd

Playlista
 • Dziady Kazimierskie, - Śliwki I Obrazy
 • Dziady Kazimierskie, - Kraina
 • Dziady Kazimierskie, - 3DwKD
 • Dziady Kazimierskie, - Run
 • Dziady Kazimierskie, - Przystanek
 • Dziady Kazimierskie, - Wetrna Hora
 • Anansy Cisse, - Balkissa
 • Anansy Cisse, - Tiara
 • Mabel Flores, - Mujer Incendio
 • Mabel Flores, - Canta
 • Mabel Flores, - Ya Llega