W "Tłustym Czwartku" zagra i fajnie bujać będzie Vito Bambino

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 12:47
W programie od soulu, przez hip-hop, pop i elektronikę, aż po zaskakujące piosenki z przeszłości. Na playliście tym razem m.in. Anderson .Paak, Durand Jones & The Indications, Szczyl, Tyler, The Creator, Lianne La Havas, a nawet Gerry Rafferty.
Vito Bambino
Vito BambinoFoto: T. Karwiński/mat. pras.

"Tłusty Czwartek" z Vito Bambino to przede wszystkim autorska selekcja muzyczna i podróż w czasie, a także eksplorowanie przeróżnych zakamarków i gatunków muzycznych. W najbliższej audycji usłyszymy też oczywiście największe światowe hity.

Vito Bambino to wokalista popularnego zespołu Bitamina, z którym nagrał pięć studyjnych albumów. Z tą formacją artysta zagrał m.in. koncert na scenie Czwórki.

W ramach muzycznych projektów grupy współpracował m.in. z Dawidem Podsiadło, sanah, czy choćby z GrubSonem. Vito to także artysta solowy, podopieczny polskiego oddziału legendarnej hiphopowej oficyny Def Jam, znanej z nagrań takich wykonawców jak Public Enemy, Beastie Boys, Jay-Z, Nas, Kanye West czy Rihanna. Jesienią minionego roku wydał w jej barwach znakomity solowy krążek pt. "Poczekalnia". - To autobiograficzna opowieść, rodzaj muzycznego pamiętnika. Chciałem na chwilę wrócić do absolutnej wolności. W Bitaminie mogłem rozpędzić się, ale nagle trafiłem na niewidzialny płot i dotarło do mnie, że nawet ten zespół mieści się w jakiś ramach - mówi tuż po premierze artysta w rozmowie z Czwórką. 

Vito Bambino działa również jako aktor i pod własnym nazwiskiem, czyli jako Mateusz Dopieralski, występuje w filmach, spektaklach oraz telewizyjnych serialach. Ostatnio jest współodpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do głośnego filmu "Furioza".

Muzyk urodził się w 1988 roku i pochodzi z Katowic. Jako dwulatek wraz z rodzicami wyemigrował do Niemiec. Rodzina zamieszkała w Leverkusen, a wokalista żyje tam do dziś. Szkołę aktorską ukończył w Köln, a debiutował na scenie w teatrze w Düsseldorfie w 2003 roku. Wówczas także zaczęła się jego muzyczna kariera. 

Posłuchaj także:

***

Na tłuste muzyczne dwie godziny w "Tłustym Czwartku" zapraszamy w czwartek (13.01) po godz. 22.00. Przy mikrofonie siądzie Vito Bambino.

pj

Czytaj także

"Pogłos". Proste bity, czyli nowy wymiar muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 19:05
Program otworzył Chief Keef numerem "Nobody". - Jest ważny, bo to między innymi ten utwór otworzył świat mainstreamowy na cięższe, nieco trudniejsze brzmienia w rapie - mówił gospodarz "Pogłosu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- To nie jest album czysto rapowy. Bliżej mu do r'n'b czy muzyki alternatywnej. Muzycznie to podsumowanie pewnego etapu w moim życiu - opowiadał Bokun, czyli Paweł Bokun, raper i producent związany z wytwórnią Asfalt Records. 
rozwiń zwiń