Czas na debiuty. "Kontrasty" i Konstelacje

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 10:25
Piątkowa audycja "Będzie głośno!" upłynie nam pod znakiem nowych albumów. W studiu zagości duet Martin Lange z albumem "Kontrasty" i zespół Konstelacje z płytą "Poza Horyzont". Obie grupy debiutują, choć muzycy jednej z nich są już świetnie znani w muzycznym światku.
Martin Lange
Martin LangeFoto: mat. promocyjne / Damian_Kramski

Druga godzina "Będzie głośno!" to będzie czas Marcina Makowieckiego i Michała Langego, którzy wspólnie tworzą duet Martin Lange. Panowie opowiedzą o swojej debiutanckiej płycie "Kontrasty", a także doradzą młodym artystom jak zaistnieć na Polskiej scenie muzycznej.

Martin Lange debiutują, ale trudno nazwać ich debiutantami. W portfolio mają współprace z Rosalie., Reni Jusis, Michałem Szpakiem i Kasią Lins, a to tylko część długiej listy. Po kilku latach pracy studyjnej nad muzyką innych artystów prezentują intensywnie emocjonalną, osadzoną w indiepopowym klimacie, autorską odsłonę. Premierowy singiel "Oddychaj" był dla nich nowym otwarciem, a już następny "Kłamiesz", gdzie w główną rolę w klipie brawurowo wciela się Tomasz Kot, zaskarbił im wierną publiczność. Ten album to opowieść o nich, o tym, jak są różni i jak spaja ich muzyka. Damian Sikorski zapyta ich o tę płytę i czemu nie zdecydowali się na nią wcześniej?

Martin Lange - Kłamiesz (Official Music Video)/Martin Lange


W pierwszej godzinie audycji "Będzie Głośno!", tuż po 18.05, gościem będzie zespół Konstelacje. To warszawski skład, który właśnie wchodzi na rynek ze swoją debiutancką płytą "Poza Horyzont". Zespół miesza różne style, tworząc własną tożsamość, krążącą wokół klimatów Deftones i melancholii rocka z lat 90'.

Konstelacje to spełnienie marzeń o połączeniu melodii, melancholii i emocjonalnych tekstów tak, by wszystkie elementy żyły ze sobą w harmonii i poruszały serca słuchaczy. Ciężko określić dokładne ramy gatunkowe zespołu. Ich muzyka to szeroko pojęty rock z dodatkowymi elementami spod znaku lat 90'. W składzie Konstelacji słyszymy Marka Rypińskiego (wokal, gitara), Grzegorza Górę (gitara), Dominika Mądrachowskiego (bas) i Michała Żardeckiego (perkusja).

Konstelacje - Czas/Konstelacje 

***

Na audycję "Będzie głośno!", w piątek (20.05) po godz. 18.05, zaprasza Damian Sikorski.

mat.pras/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Tribute bandy podbijają świat. W sierpniu najlepsze z nich pojawią się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 15:46
Undercover Festivals są bardzo popularne w Stanach i Wielkiej Brytanii. Łukasz Droździel obserwował je od lat i postanowił taką imprezę zorganizować w Polsce. Undercover Festiwal Poland odbędzie się w sierpniu w Modlinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

RiTa Pax: "Tribute to Breakout" to nowa płyta ze starą duszą

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 17:20
- W latach 60. w Polsce zespół Breakout był oknem na Zachód. Muzycznym i wizualnym. Muzycy grali na światowej klasy instrumentach i to było słychać w ich brzmieniu. Co więcej, byli doceniani za granicą, nie tylko w bloku państw wschodnich - mówią członkowie grupy Rita Pax, która właśnie wydała płytę "Piękno. Tribute to Breakout". 
rozwiń zwiń