Garmin Rescue Heroes w Mielenku. Czwórka będzie na miejscu!

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 10:00
Przed nami kolejna odsłona Mistrzostw Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym. Zawody International Polish Rescue Cup Mielenko odbędą się w ramach cyklu Garmin Rescue Heroes - oczywiście pod naszym patronatem.
Rescue Heros 2021 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w Nieporęcie
Rescue Heros 2021 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w NieporęcieFoto: Kuba Dąbrowski

Ekipa Czwórki będzie na miejscu. Na relacje z tego wydarzenia zapraszamy przez cały weekend - w sobotę i niedzielę (23-24.07) do audycji "Sobotologia" (po godz. 9.45), a także "Pasjonauci" (po godz. 11.45). Podsumowanie i relacja z sobotnich wydarzeń w Mielenku pojawi się także w programie "Nie na-żarty" (po godz. 17.45), oraz w Wiadomościach Radiowej Czwórki. 

W niedzielę (24.07) do Mielenka nieopodal Mielna przeniesiemy się już po godz. 9.45 w audycji "Tędy po trendy", zaprosimy także na relację w audycji "Co Was kręci" (po godz. 11.45). W poniedziałkowy poranek podsumujemy weekendowe wydarzenia w porannym paśmie "Pierwsze słyszę" (w godz. 07.05 - 09.00).

Garmin Rescue Heroes to cykl imprez z zakresu sportowego ratownictwa wodnego, których celem jest przede wszystkim podnoszenie umiejętności ratowników z zakresu technik posługiwania się profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym, integracja środowisk ratowników, a także sprawdzenie przygotowania zawodników do udziału w Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane we wrześniu. 

W sezonie letnim 2022 na kąpieliskach morskich i śródlądowych rozegrany zostanie cykl imprez - ramach zawodów odbędzie się łącznie sześć spotkań w różnych miejscach Polski.

- Garmin Rescue Heroes to cykl imprez, które odbywają się na wodach śródlądowych, ale tym razem, na International Polish Rescue Cup ruszamy nad morze, do Mielenka - opowiada Mateusz Kulik, dziennikarz Czwórki, którego będzie można spotkać w Mielenku. - Mielenko to przedmieścia Mielna. Właśnie tam spotkamy się z najlepszymi ratownikami w Polsce. Ciekawostką jest to, że będą tam nie tylko ratownicy z nadmorskich miejscowości. Przyjadą zespoły z całej Polski, ratownicy ze Śląska też świetnie sobie radzą nad morzem - dodaje. 

Zawodnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach - czterech indywidualnych i czterech drużynowych. Wygrana w Garmin Rescue Heroes oznacza wyjazd na ratownicze zawody we Włoszech. Oczywiście nie sama wygrana się liczy, a przede wszystkim chodzi o doskonalenie się i podnoszenie swoich umiejętności. 


Posłuchaj
04:22 czwórka ndt 22.07.2022 mielenko.mp3 Mateusz Kulik zaprasza na International Polish Rescue Cups w Mielenku (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 


Pierwsze były Mistrzostwa Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym - rozgrywane nad Zegrzem w dniach 25-26 czerwca.

ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na Garmin Rescue Heroes - zacznij z nami wakacje! <<<

Garmin Rescue Heroes 2022 Garmin Rescue Heroes 2022

Kolejne odsłony cyklu, na których będzie można zobaczyć i usłyszeć Czwórkę, to Mielenko - czyli International Polish Rescue Cup, 23-24 lipca, i Kąty Rybackie - Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, 6-7 sierpnia. Przed nami także Garmin Kids & Youth - to zawody dla dzieci - 13.08-14.08 w Zborowie, a także Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Wodnym - 27.08 na jeziorze Pogoria III.

Sprawdź także: 

***
mat. pras./kd/pj
 

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń