Kwazar z krążkiem "Selecta": zrobiłem brzmienie na moich zasadach

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 12:00
Kwazar, czyli Marcin Cisło, niedawno wydał album "Selecta". - Bardzo chciałem zrobić ten krążek sam, by wszystko tu odbywało się na moich zasadach - wspominał artysta w rozmowie z Czwórką.
Kwazar opowiadał w Czwórce o swojej nowej płycie
Kwazar opowiadał w Czwórce o swojej nowej płycieFoto: Shutterstock.com

Na krążku "Selecta" usłyszymy piosenki nagrywane w latach 2016-2022 przez Kwazara i jego przyjaciół. - Zrobiłem ten album metodą "DIY", choć zajęło to dużo czasu i wymagało ogromnej pracy. Postanowiłem, że uda mi się spiąć i zająć samodzielnie całym tym niezwykle rozbudowanym procesem. Wziąłem ten krążek na własne barki, ale wiem, że bez takiej decyzji to wszystko by przepadło - mówił artysta. 

Na płycie znalazło się ostatecznie osiem nagrań, podzielonych na dwie części. Pierwsza połowa powstała od zera podczas jamów, a reszta to remiksy dające nowe życie oryginałom. Całość została wydana na winylu. - Chciałem, żeby ta płyta była jak najbardziej wielobarwna - podkreślał gość Czwórki. 

Posłuchaj
58:31 2023_01_23 22_02_16_PR4_Strefa_Dread.mp3 Kwazar o swojej nowej płycie i muzycznych planach (Strefa Dread/Czwórka) 

Kwazar to jedna z zasłużonych postaci na polskiej scenie basowej. Didżej, inżynier dźwięku, producent, organizator imprez wspominał początki swojej drogi. - Wszystko zaczęło się bardzo szybko, to był mocny start. Miałem 15 lat i jeszcze nie mogłem wchodzić do klubów, a już zaczynałem przygodę z radiem - opowiadał. 

Źr. Polskie Radio/Kwazar i jego set w "BE4"

Zobacz także: sety DJ-skie w Czwórce <<<

Dawnej Kwazar zasilał składy, m.in. Bass Brigade, Respecta i Temper Temple, dziś jego własne studio nagrań mieści się w Warszawie. - Tworzę muzykę "nieklikaną", czyli nagrywaną z syntezatorów i żywych instrumentów - opowiadał artysta. - Jej źródło nie jest wirtualne, nie używam formatu midi. Potem dopiero edytuję, by całość dobrze brzmiała - tłumaczył. - Zawsze lubiłem dużo basu i taneczne rytmy. Mam na koncie rzeczy komercyjne, ale generalnie robię to, co mi w duszy gra, choć oczywiście słychać w mojej twórczości różne wpływy: od jamajskich, aż po warszawskie - tłumaczył w rozmowie z Czwórką. 

Kwazar zagrał w Czwórce. POSŁUCHAJ <<<

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Kwazar (Marcin Cisło)

Data emisji: 23.12.2022

Godzina emisji: 22.05

kd/kor

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń