"12 cali na godzinę". Winylowa selekcja Rytmika

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 19:40
House, minimal i breakbeat na niskim basie i hionotyzującym groovie zaprezentował w Czwórce Rytmik. 
Rytmik w Czwórce
Rytmik w CzwórceFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Pochodzący z Lublina, a obecnie mieszkający w Warszawie winylowy kolekcjoner, fan lat 90., a przede imprezowy weteran. To także dziennikarz muzyczny, którego ulubionym kolorem jest melanż.  miksuje rozmaite style muzyki zapewniając akcent na kwaśne dźwięki, groove i taneczny klimat oraz wyrazistą sekcję rytmiczną z niskim basem. W rozmaitych wariacjach łączy house, minimal i breakbeat.

Na scenie działa od 2007 roku - wcześniej jako FatAl F., FatAl Freak czy Easy Driver - grając we współtworzonych kolektywach SoundFellas, Radical Dancefloor Killers czy Warsaw All Skool Breaks oraz w acid'owej jednostce audio-wizualnej D'Vision 303. Reprezentant White Widow Records oraz Spekulla Records.

***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.00. 

kul/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Skalpel: nie ogranicza nas technologia, liczy się tylko wyobraźnia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 16:10
- Z jednej strony odwołujemy się do muzyki, na której wychowaliśmy się, z drugiej - wykraczamy poza ramy tego, co robiliśmy do tej pory. I tak właśnie brzmi nasza nowa płyta "Origins" - opowiadają Marcin Cichy i Igor Pudło ze Skalpela.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamp! 10 lat później. Jak wspominają debiutancką płytę?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 18:20
- Wiedzieliśmy, że nie chcemy korzystać z doświadczeń żadnych polskich artystów, byliśmy pewni tego, co i w jaki sposób zrobimy, choć nie brakowało osób, które radziły nam coś zupełnie innego. Czas pokazał, że mieliśmy rację, dlatego, gdybyśmy dziś mieli nagrywać nasz debiutancki krążek, nic byśmy w nim nie zmienili - opowiada zespół Kamp! w dziesiątą rocznicę płytowego debiutu.
rozwiń zwiń