Dr. Rubinstein zagra na imprezie Techno Rączki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 12:00
Wielkimi krokami zbliża się kolejna impreza organizowana przez kolektyw Techno Rączka. Tym razem gwiazdą wydarzenia będzie Dr. Rubinstein, kojarzona z kultowym berlińskim klubem Berghain. Czwórka patronuje tej imprezie. 
Techno Rączka w Czwórce. Kadr z 2019 roku
Techno Rączka w Czwórce. Kadr z 2019 rokuFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Kolektyw Techno Rączka słynie z organizacji niesamowitych imprez, pełnych zachwycających, mocnych brzmień. Nie inaczej będzie tym razem. Na zaproszenie kolektywu w Krakowie, 10 grudnia, pojawi się jedna z czołowych europejskich artystek sceny techno - Dr. Rubinstein. 

- To będzie nasza ostatnia impreza w tym roku, dlatego postanowiliśmy postawić na mocne nazwisko. Dr. Rubinstein przylatuje do nas z Berlina i zagra dwugodzinny set - zdradza Maciej Wądek, przedstawiciel kolektywu. - Mieliśmy okazję już ją gościć, ale od tego czasu minęło kilka lat, a fajnie takie mocne nazwisko zaprosić do imprezowego kalendarza Krakowa - dodaje. 

Dr. Rubinstein to artystka światowej sławy. Występowała na licznych festiwalach, w przeróżnych miejscach naszej planety. W ostatnim czasie związana jest z kultowym berlińskim klubem Berghain. Warto wiedzieć, że to miejsce wyjątkowe, do którego niełatwo się dostać. Niektórzy mówią, że Berghain jest klubem dla techno-snobów, stali bywalcy zaś uważają, że to bastion twórczej ekspresji. 

- Dr. Rubinstein to topowa zawodniczka. My nie chcemy grać kartą Berghain. Gdyby tam nie grała, też byśmy ją zaprosili, dla nas ważne jest to, jaką muzę gra, jak prezentuje się za didżejką, a mnie urzeka w niej to, że jest zawsze uśmiechnięta, pocieszna i bije z niej pozytywna energia - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Jej sety są dość eklektyczne, zawsze fajnie wplata ejtisy, trochę techno, trochę house'u, dużo jest groovu. Miks jest taki, że tylko tańczyć i tuptać nogą - dodaje. 


Posłuchaj
05:53 czwórka pierwsze słyszę 06.12.2022 patronat.mp3 Na imprezę Techno Rączki zaprasza Maciej Wądek, członek kolektywu (Czwórka/Pierwsze słyszę)

 

Za dekami imprezy staną też przedstawiciele polskiego środowiska muzycznego. Zagra Lil Dave z Irlandii, który tym razem będzie reprezentował Kraków, Kovvalsky z Warszawy i Sournois z Poznania. 

Maciej Wądek zdradza, że najprawdopodobniej kolejna impreza Techno Rączki odbędzie się dopiero w marcu, tradycyjnie już w Klubie Spotkań Poczta Główna. - Pójdziemy tym samym szlakiem, z mocnym nazwiskiem - mówi. - Klub Poczta Główna stał się naszym domem, dużo się tam fajnego dzieje. Możemy sobie pozwolić na mocniejszy booking. Robienie imprez w jednym, stałym miejscu daje większy komfort w ich organizacji - dodaje. 

Czwórka objęła imprezy Techno Rączki swoim patronatem. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Maciej Wądek (Kolektyw Techno Rączka)

Data emisji: 06.12.2022

Godzina emisji: 8.16

pj/kor

Czytaj także

Czwórka na Up To Date Festival 2022. "Było klawo"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 17:30
- Pozdro jazz - tak grupa Klawo powitała publiczność na festiwalu Up To Date w Białymstoku. - Świetny klimat, dobra energia, a Salon Ambientu dosłownie rozłożył nas na łopatki - opowiadają Malina Midera i Konstanty Kostka. - Mamy nadzieję, że wkleiliśmy się w festiwalowy vibe. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

8. urodziny Techno Rączki. Headlinerem Legowelt!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 10:30
Już 17 września swoje ósme urodziny będzie świętował krakowski kolektyw Techno Rączka. Organizatorzy są nimi bardzo podekscytowani. Headlinerem imprezy będzie holenderski producent Legowelt. 
rozwiń zwiń