Tradycja aka Qbs w Czwórce z autorskim setem [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 20:05
Qbs to dj, promotor, UI/UX designer. Od zawsze zainspirowany Detroit i nurtem Acid, które niezmiennie można usłyszeć w jego setach. W Czwórce zagrał na żywo.
QBS za deckami Czwórki
QBS za deckami CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

"Tradycja" to słowo pochodzące z języka łacińskiego od "traditio". Oznacza wręczenie, czy oddanie, przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kulturowych, wyróżnionych przez daną zbiorowość. Qbs to alias znanego, warszawskiego dja i promotora, który muzycznie oddany jest połamanej perkusji electro, bass, breaks czy jungle.

Qbs - dj, promotor, UI/UX designer. Lubi łączyć deep techno z domieszką psychodeli, przeplatając minimalem i electro/breakami. Nie ogranicza się i często eksperymentuje, utrzymując groove na sali.


Posłuchaj
54:44 Czwórka/12”/h - Qbs set 16.05.2023.mp3 Qbs set w Czwórce (12”/h/Czwórka)

 

Współtworzył projekty 'Przyjaciele w Tańcu' oraz 'Deep We Can', a w 2013 roku dołączył do ekipy Dype (MKO i Karol Nowak), z którą organizował eventy w Teatrze Powszechnym oraz 1500m2 (Vril, Konstantin, Antigone, Stenny, Route 8 i inni). Obecnie, od 2019 roku promuję swój cykl IMPRO, na który zaprasza najciekawszych artystów prezentujących swój materiał autorski w formie LIVE’ów, oraz wykwintnych Selektorów’.


***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zaprosiliśmy we wtorek (16.05) po godz. 19.00.

kd/aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Bartek Królik: jestem dumnym "boomerem"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 17:40
- Zamieniłem basówkę na sytnezator Mooga, ale nadal kultywuję umiejętność grania na żywych instrumentach, bo wiem, że w tym jest moc - mówi Bartek Królik, muzyk, piosenkarz, kompozytor, producent muzyczny i aranżer. 
rozwiń zwiń