Michał "Dimon" Jastrzębski zapowiada solową płytę

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 13:35
Michał "Dimon" Jastrzębski, muzyk, perkusista, autor tekstów i współzałożyciel Lao Che, zapowiada solową płytę. - Będzie bardzo zróżnicowana - mówi w Czwórce. - Cieszę się, że udaje mi się tak w różnorodnych gatunkach i stylach poruszać i robić piosenki. Wydaje mi się, że to jest kindersztuba, którą mam po Lao Che.
Michał Dimon Jastrzębski, były perkusista Lao Che, zapowiada solową płytę.
Michał "Dimon" Jastrzębski, były perkusista Lao Che, zapowiada solową płytę.Foto: Czwórka/Bartek Koziczyński
  • Michał "Dimon" Jastrzębski to muzyk, perkusista, autor tekstów oraz współzałożyciel zespołu Lao Che.
  • Artysta wraca z nowym zespołem DIMoN, i zapowiada płytę. 
  • W singlu grupy "Chodziliśmy nocami" na chwilę pojawiła się gościnnie Kasia Nosowska. 
  • Zespół ma już na koncie debiutancki koncert na Next Festivalu w Poznaniu i zapowiada kolejne na Męskim Graniu. 

Michał "Dimon" Jastrzębski - muzyk, perkusista, autor tekstów oraz współzałożyciel zespołu Lao Che. Po zawieszeniu działalności Lao Che stworzył zespół Monofon, z którym nagrał jedną płytę pt. "Monomiasto". Ze względu na nagłą śmierć wokalisty i autora tekstów - Jacka "Budynia" Szymkiewicza - wraz z wydaniem płyty w 2022 roku zespół zakończył działalność.

DIMoN - kto tworzy zespół?

Teraz muzyk wraca z nowym zespołem DIMoN. - Mimo że jest to firmowane moją ksywą i twarzą, to jest to zespół, który tworzą Tomek Kasiukiewicz, który gra na instrumentach klawiszowych, na gitarze Grzesiek Wiencek i Maciek Dzierżanowski, mój serdeczny kolega z Lao Che, na perkusji i samplerze - opowiada Michał "Dimon" Jastrzębski. - Mamy już na koncie występ na Next Festival w Poznaniu, gdzie zagraliśmy pierwszy debiutancki koncert zespołu.


Źr. Youtube/DIMoN feat. Nosowska - Chodziliśmy nocami (Official Video)


Zza bębnów na frontmana

Michał "Dimon" Jastrzębski przyznaje, że wyjście zza bębnów kosztowało go nieco odwagi, ale nie było czymś, co go onieśmielało.

- Przed Lao Che mieliśmy jeszcze zespół, gdzie ja tam trochę śpiewałem i rymowałem. Były to takie wygłupy punkowe, ale nigdy nie miałem takiego lęku, żeby złapać do ręki mikrofon i coś tam sobie pokrzyczeć. Robiłem też chórki w Lao Che - tłumaczy. - To nie jest łatwe zadanie. Bardzo dużo czasu zajęło na przykład nagranie wokalu do piosenki "Chodziliśmy nocami". Miałem wiele wątpliwości i małpiego rozumu dostawałem. Połowę tej płyty nagrałem sam w swoim pokoju w mieszkaniu. Ale potem nagrywałem z Tomek Kasiukiewiczem, i było dużo łatwiej. On i Grzesiu Wiencek wyciągali mnie za kołnierz, gdy byłem podłamany, i motywowali do dalszej pracy.


Posłuchaj
33:02 CZWORKA/Muzyczny Lunch - DIMoN Michał Jastrzębski wszystko 23.05.2024.mp3 Michał DIMoN Jastrzębski, o swojej twórczości po Lao Che i planowanej płycie (Muzyczny Lunch/Czwórka)

"Chodziliśmy nocami" - DIMoN feat. Nosowska 

W kawałku "Chodziliśmy nocami", gościnnie pojawiła się Kasia Nosowska, a jak przyznaje rozmówca Bartka Koziczyńskiego, na płycie pojawi się więcej artystów. - Materiał na płytę jest już prawie gotowy. Zawarte na niej teksty powstały we współpracy z Aleksandrą Górecką, a muzyka przy współudziale Grzegorza Wiencka - mówi gość audycji. - Wszystko jest zmasterowane i płyta jest w zasadzie gotowa. Jeszcze zostaje kwestia okładki. Był plan, żeby krążek pojawił się w czerwcu, ale nie jestem do końca przekonany co do daty. Zobaczymy więc, kiedy go wydamy. Już jednak mogę zaprosić na nasze koncerty na Męskim Graniu.

 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Michał "Dimon" Jastrzębski (muzyk, perkusista, autor tekstów)

Data emisji: 22.05.2024

Godzina emisji: 13.10

aw/mat.pras./wmkor

Czytaj także

Polska z Offu. Czy muzyką można zmieniać świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 14:40
Polska z Offu to projekt, który popularyzuje i wspiera współczesną polską muzykę niezależną. - W offie wspaniałe jest to, że ludzie mają potrzebę oddolnego działania niezależnie od okoliczności - przekonuje Adam Karol Drozdowski, kurator cyklu. - To rodzaj aktywizmu wyrażający się w twórczości, która artystkom i artystom wydaje się potrzebna, ważna i zmieniająca świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Astigmatic Records. "Dobra muzyka nie obroni się sama"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2024 14:50
- Nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, "że dobra muzyka obroni się sama". Jesteśmy od tego, żeby ją "wypchnąć" i wiemy do kogo z tym udzerzyć - mówią założyciele wytwórni Astigmatic Records, która wydaje płyty m.in. EABS, Jaubi, Zimy Stulecia i zespołu Błoto. 
rozwiń zwiń