Zabawki dla psów cieszą… tylko właścicieli

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 08:49
Świecące obroże, automatycznie zamykające się kuwety dla kotów, mówiąca miska na pokarm, biurko do pracy ze specjalną półką dla czworonoga – wielu z nas uwielbia kupować dla swoich podopiecznych takie gadżety. Tylko, czy równie mocno cieszą się z nich także sami czworonożni zainteresowani?
Audio
  • Zabawki dla zwierząt i gadżety które ułatwiają życie ich właścicielom - materiał reporterski Mateusza Kuliga (Czwórka/Czwarty wymiar)
Pies z kokardką
Pies z kokardkąFoto: Glow Images/East News

Jednym z najnowszych "wynalazków", które mają uszczęśliwiać czworonogi (albo ich właścicieli) jest obroża antyszczekowa dla psa. - Stosuje się ją do uspokojenia zwierząt, które szczekając, przeszkadzają nam w codziennym życiu - mówi Tomasz Morowiec ze sklepu Zoo Globe. - Oddziałuje ona na zwierzę zarówno dźwiękiem, jak i wibracją.

A dla znudzonych psów i ich właścicieli wynaleziono specjalne gry logiczne, które mają umilać czas. - Zabawki wymagające zaangażowania psiaka opierają się na wydzielaniu przysmaków - tłumaczy Morowiec. - Najprostsze zabawki dla czworonogów mają postać "wańki-wstańki" i przypominają ją zasadą działania: żeby uwolnić smakołyki pies musi przewracać zabawkę, a ta sama zawsze powraca do pionu.

W bardziej zaawansowanych grach dla psiaków wprowadzono pewne utrudnienia. - Zwierzę musi sobie odsłaniać miejsca, w których umieszczane są przysmaki - mówi Morowiec.

Więcej o zabawkach dla naszych czworonożnych przyjaciół znajdziesz w nagraniu materiału reporterskiego Mateusza Kuliga, który wraz ze swoim psem postanowił je przetestować.

Na audycję "Czwarty wymiar" zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00.

(kd/asz)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby PSY zabawa

Czytaj także

Korfball - jedyna koedukacyjna gra drużynowa na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 14:00
W jednej drużynie dziewczyny i chłopaki robią na boisku wszystko, by wrzucić piłkę do kosza. Korfball wywodzi się z klasycznej koszykówki, ale rządzi się własnymi prawami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko o psiej fotografii

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 12:55
W cyklu fotograficznym tym razem zajmiemy się naszymi mniejszymi przyjaciółmi. O tym, jak najlepiej fotografować psy, w czwartek w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń