Telefon na dobry humor

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 17:40
Aplikacja "How Are You" łączy psychologię i nowe technologie. Czy rzeczywiście pomoże poprawić nam nastrój?
Audio
  • Jak działa aplikacja "How Are You"? (Czwórka/Czwarty wymiar)
Nie rozmawiaj przez komórkę w tramwaju
Nie rozmawiaj przez komórkę w tramwajuFoto: Glow Images/East News

- Aplikacja ma służyć monitorowaniu naszego nastroju - tłumaczy Adam Bialic z portalu Komórkomania. - Umożliwia ona prowadzenie dziennika nastrojów, który jest szczegółowo analizowany i na podstawie tych danych właściciel telefonu uzyskuje informacje jak powinien polepszyć swój humor.

Pomysłodawcy "HAY" postawili na łatwość i intuicyjność obsługi. Starali się tak przygotować aplikację, aby użytkownik miał wrażenie obcowania z fizycznym urządzeniem do pomiarów. Uzyskane dane można wyeksportować to pliku CSV aby zestawić z innymi rzeczami które mierzymy, np. ilość snu.

- Aby monitorować nastrój codziennie trzeba wykonać prosty test - tłumaczy ekspert "Czwartego wymiaru". - Odpowiedź na te kilka pytań zajmuje zaledwie kilka minut, a potem aplikacja już sama oblicza czy nasz humor poprawił się w stosunku do dnia poprzedniego, czy może pogorszył.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smsy leczą depresję

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 18:00
Smsy mają wiele złych stron, ale amerykańscy naukowcy znaleźli też ich pozytywne działanie. Wysyłanie i odbieranie krótkich wiadomości wpływa na nasze samopoczucie, powoduje, że jesteśmy szczęśliwsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak radzić sobie z bólem? Tabletki to nie jedyne rozwiązanie!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 12:30
Ból najbardziej boli tych, którzy od niego uciekają lub próbują go leczyć, zamiast wysłuchać. - Ból może być przyjacielem człowieka - twierdzi anestezjolog Janusz Kidacki. - Ci, którzy bólu nie odczuwają, nie mają jak zdobywać wiedzy o świecie i o niebezpieczeństwach, które mogą nas spotkać w życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parkowanie mówi prawdę o kobietach

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:50
Najnowsze badania psychologów z dowiodły, że można poznać charakter kobiety, po tym jak parkuje samochód. Jakie dokładnie są ich obserwacje?
rozwiń zwiń