Internet pomaga zrealizować marzenia

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 19:37
Coraz częściej ludzie chcący zrealizować swoje - wydawać by się mogło: nierealne - pomysły, sięgają po pomoc internautów z całego świata. Co zrobić, żeby nasz pomysł zainteresował innych i z jakiego serwisu najlepiej skorzystać? O tym rozmawiali Kuba Marcinowicz i Marcin Kubicki, redaktor naczelny "T3".
Audio
  • Plan reaktywacji magazynu "Secret Service" o wsparcie finansowe byłych czytelników, okazał się sukcesem (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Internet pomaga zrealizować marzenia
Foto: Glow Images/East News

- Szał rozpoczął się kilka lat temu za sprawą serwisu kickstarter.com. Była to pierwsza tak rozwinięta platforma do dzielenia się swoimi pomysłami i przeprowadzania zbiórek pieniędzy na określone cele, czyli crowdfundingu - wprowadził nas w temat Kubicki. Dodał, że tak naprawdę warunkiem sukcesu nie jest wcale (a przynajmniej nie tylko) oryginalność i wartość danej inicjatywy, lecz przede wszystkim umiejętność sprzedania jej w sieci.
W ostatnich dniach najgłośniej było o akcji redaktorów nieistniejącego od wielu lat, kultowego pisma o grach komputerowych "Secret Service". Postanowili oni reaktywować magazyn, a fundusze na to pozyskać od byłych czytelników. - Pomysł doskonale wypalił i teraz redakcja ma zapewnione środki na pierwsze numery powrotne. Czy będzie ich więcej, to już zależy od tego, na ile ten powrót będzie udany merytorycznie i na ile spodoba się ludziom. Początek jest doskonały - przyznał Kuba Marcinowicz.
Więcej o tym, jak za pomocą internetu zrealizować swoje marzenia - w nagraniu z "Czwartego Wymiaru" .
ac/mm

Czytaj także

Wylewanie złych emocji w sieci jest jak gaszenie pożaru benzyną

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 17:45
Naukowcy już dawno udowodnili, że internet uwydatnia agresję bardziej niż cokolwiek innego. Teraz postanowili sprawdzić czy gniewne posty rozładowują czy raczej potęgują złość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hejter w sieci już nie taki bezkarny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 14:34
Po precedensowym wyroku, który udało się wywalczyć Romanowi Giertychowi, eksperci zapowiadają: nikt w sieci nie będzie już bezkarny. Każde naruszenie dobra osobistego w internecie może być ścigane na zasadzie cywilnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroniczny sejf wygra z hakerami

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:00
Czy zdarzyło się wam zapomnieć hasło do poczty internetowej lub do konta bankowego? Może to nie zdarzyło się tylko raz? Jeśli zapisujecie swoje hasła w notesie lub w pamięci, to Mateusz Kulik sprawdził dla was inne rozwiązania.
rozwiń zwiń