"Światowy konflikt" - gra dla przyszłych polityków

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 12:00
"Światowy konflikt" to gra karciana, przeznaczona dla osób starszych, od 10 roku życia, mających doświadczenie w "grach bez prądu". Choć jest skomplikowana, nie można się przy niej nudzić.
Audio
  • Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński testują w grę karcianą "Światowy konflikt" (Czwórka/Czwarty wymiar)
Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński testują grę Światowy konflikt
Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński testują grę "Światowy konflikt"Foto: screen/wideo

/

- To gra blefu, składająca się z 18 kart. Jej celem jest eliminowanie przeciwników. Wygrywa ten, kto pozostanie w rozgrywce sam - opowiada Jarosław Basałyga z Fox Games. Wcielamy się w polityków, walczących o władzę w jednym z europejskich krajów. - Żeby osiągnąć cel, zmuszeni jesteśmy korzystać z naszych wpływów wewnątrz kraju i zagranicą. Musimy współpracować z lokalnymi biznesmenami, wykorzystywać manifestantów, wychodzących na ulice, media, policję.

Zobacz także recenzje gier - w co warto grać? <<<

Gdy przychodzi czas na nasz ruch, musimy zdeklarować chęć wykonania jednego posunięcia. Można mówić prawdę, bądź blefować, a pozostali gracze muszą ustosunkować się w jakiś sposób do naszej decyzji. Ponieważ jednak zasad, których musimy się w tej grze trzymać, jest sporo, w pudełku znajdziemy także karty pomocnicze.

Gra "Światowy konflikt" nominowana była w ubiegłym roku w Board Game Gig w kategoriach: ”Najlepsza gra karciana” i ”Najlepsza gra imprezowa”.

By dowiedzieć się więcej o tej grze posłuchaj nagrania rozmowy z audycji "Czwarty wymiar", bądź obejrzyj wideo ze studia Czwórki.

(kd/pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka zabawki

Czytaj także

Hockey Spider-Man - dla fanów Cymbergaja

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 20:00
Hockey Spider-Man to właściwie zabawka, a nie typowa gra planszowa – miniaturowa wersja cymbergaja, albo hokeja stołowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"My first Activity" - kalambury dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 12:00
"My first Activity" to kolejna odsłona znanej serii "Activity". Ta wersja przeznaczona jest jednak dla najmłodszych graczy, nawet tych 4-letnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Level 8" - wygrasz, jeśli będziesz miał szczęście

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 19:48
Ta gra to klasyczna "karcianka". Jej zasady nie są skomplikowane, ale graczom przyda się trochę szczęścia, bo wiele pozostawiono tu przypadkowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Bajce" zabawki dają świadectwo historii

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 12:30
Muzeum w Krynicy-Zdrój to prawdziwa bajka! Magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.
rozwiń zwiń