Wirtualny spacer po Centrum Nauki Kopernik? Tak i to wkrótce!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2011 04:00
Internet umożliwia odbycie wirtualnego spaceru po korytarzach światowych galerii i muzeów. Już niedługo do ich grona dołączy Centrum Nauki Kopernik.
Audio

Na pewno większość słuchaczy Czwórki wie, czym są internetowe mapy poświęcone światowym muzeom i galeriom. Dziś Michael Jones, współtwórca Map Google odwiedził Centrum Nauki Kopernik i zapowiedział, że Art Project będzie uzupełniany w najbliższej przyszłości o polskie placówki naukowe i kulturalne!

– W przeszłości wiedzę studentom przekazywali profesorowie, dzieciom rodzice, nauczał kościół. Dziś to się ogromnie poszerzyło. Każdy, kto ma jakąkolwiek wiedzę może się nią podzielić z całą ludzkością za pomocą sieci. Jedyną barierą może być bariera językowa, ale i z nią walczymy. Odpowiedzią będzie specjalny tłumacz – zdradza Michael Jones.

Dowiedz się więcej o tym, kiedy nie wychodząc będzie można wirtualnie zwiedzić najciekawsze polskie galerie. Posłuchaj dźwięku po prawej stronie artykułu.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Google pod lupą GIODO

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 12:18
Czy nowa usługa Google Street View nie naruszy prywatności Polaków - sprawdza Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Google przestrzega rządy przed próbami ograniczania i kontroli internetu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 17:31
W Paryżu trwa dwudniowe spotkanie osobistości związanych ze światem internetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Google Maps namawia do wizyt w wirtualnych muzeach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 15:50
W piątek w warszawskim Centrum Nauki Kopernik gościł twórca Google Maps Michael Jones, który mówił o wolności myśli w internecie.
rozwiń zwiń