X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ćwicz swój mózg - nowy cykl w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 11:54
Dziś możemy osiągnąć wszystko. A może nam w tym pomóc dobrze wyćwiczony własny mózg. Warto zabrać go na "siłownię"!
Audio

- Z mózgiem jest tak samo jak z mięśniami. Trzeba go ćwiczyć - mówi Denisa Krop z Instytutu Medycznego EEG. -  Fale mózgowe dziś możemy zobaczyć i zmierzyć.

Obserwując nasze fale mózgowe możemy zdecydować się, nad którą funkcją mózgu chcemy pracować. Mózg możemy wytrenować, jak w siłowni. Ważne jest powiedzieć sobie "ja dam radę".

Fale Beta 2 to fale najbardziej energochłonne - to stres, złość, agresja i napięcie mięśniowe. Ola Jasińska, na początek nowego Czwórkowego cyklu, zdecydowała się zacząć właśnie od nich, gdyż żeby cokolwiek zrobić ze swoim mózgiem, pobudzić myślenie i kreatywność, należy się wyciszyć i obniżyć swój stres.

Ciekawą metodą, przynoszącą wymierne efekty, jest biofeedback. To metoda, która trenowała mózgi członków NASA i sportowców. Korzystał z niej też Adam Małysz.

Za wyciszenie i koncentrację naszego organizmu odpowiadają mózgowe fale Alfa i Beta 1. Jak je ćwiczyć w Czwórce w "Czwartym wymiarze" podpowiadają specjaliści - ćwiczenia nie są trudne można je wykonywać nawet oglądając telewizję - posłuchaj załączonej audycji.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ze stwardnieniem rozsianym można normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 08:00
SM - przewlekła, postępująca choroba ośrodkowego układu nerwowego. Dotyka młodych i dorosłych. Częściej kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasze wielkie mózgi sprawiły, że jesteśmy podatni na raka

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 14:14
Ewolucja mózgu uczyniła człowieka najmądrzejszym zwierzęciem na Ziemi. Ale, jak głosi jedna z najnowszych teorii, jednocześnie sprawiła, że jesteśmy podatni na choroby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lek oczyści pamięć ze złych wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 13:45
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda ogłosili, że pracują nad specyfikiem, który podczas snu usunie z mózgu złe i traumatyczne wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet umiarkowane picie zabija komórki mózgu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 19:40
Kilku kieliszków wina zwykle jest uważanych za dobroczynne dla układu krążenia i mózgu. Badania naukowców z Rutgers University ujawniają ciemne strony umiarkowanego picia. Okazuje się, że zabija ono nawet 40 % nowych komórek.
rozwiń zwiń