Kamera termowizyjna ułatwi ci życie w nowym domu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 18:00
Termowizja znajduje coraz szersze zastosowanie w naszym życiu. Pozwala bowiem na przykład "prześwietlić" wszelkie nieszczelności w domu, zanim zdecydujemy się na jego zakup.
Audio
  • Kamera termowizyjna ułatwi ci życie - materiał reporterski

Poprzez kontrolę stanu izolacji cieplnej budynków i lokalizację nieszczelności można znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie energii, niezbędnej do ogrzewania. Dlatego, zdaniem ekspertów, kamery termowizyjne przydają się już podczas kupna domu.

– Przy ich pomocy można w prosty sposób sprawdzić szczelność izolacji elektrycznej, albo wykryć wady w izolacji centralnego ogrzewania – tłumaczy Paweł Gugała, z firmy Finiszuj.pl . – To szybka, nieinwazyjna metoda skontrolowania przyszłego domu. Takich wad zazwyczaj bowiem gołym okiem nie widać, a dowiadujemy się o nich z reguły podczas zimy, gdy rosną koszty utrzymania ciepła w pokojach.

źr.wikipedia/CC/aut.Jagokogo
źr.wikipedia/CC/aut.Jagokogo

Termowizja pozwoli nam też sprawdzić natężenie wilgoci w domu.

– Wystarczy zmierzyć temperaturę ścian – mówi Gugała. – Dzięki takim kamerom będziemy w stanie stwierdzić, gdzie z czasem mogą zacząć pojawiać się grzyby i pleśnie.

Dowiedz się, jak bez problemu skontrolować m.in. czy ramy okienne są szczelne, albo czy warto wymienić je na nowe, a także m.in. jaki kształ okien powiększy optycznie przestrzeń w twoim domu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału reporterskiego Aleksandry Jasińskiej w " Czwartym Wymiarze ".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jak przygotować samochód do zimy?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:21
To wbrew pozorom wcale nie jest błahy problem. Nawet opony zimowe w Polsce zmienia się dużo później niż na całym świecie. Zdaniem gościa Czwórki, czekanie na śnieg, to duży błąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nudzą cię kąpiele w wannie? Weź prysznic z tv i mp3

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 18:18
Zajmuje mniej miejsca i zużywa mniej wody. Na dodatek czasami wyglądem przypomina statek kosmiczny. Nowoczesne kabiny prysznicowe zdobywają serca projektantów wnętrz.
rozwiń zwiń