Darek Malejonek: teksty są najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 12:40
Grupa Maleo Reggae Rockers zaprezentowała właśnie nowy album "Revolution". - Dla mnie teksty są najważniejsze, zawsze starałem się pisać o czymś, żeby nie było to puste - zapewnia w Czwórce lider formacji Darek Malejonek.
Audio
  • Darek Malejonek opowiedział o nowej płycie Maleo Reggae Rockers i planach świątecznych (Czwórka/Stacja Kultura)
Darek Malejonek w Czwórce
Darek Malejonek w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Artysta odwiedził "Stację Kultura" i w związku z przedświątecznym okresem opowiedział słuchaczom o tym, jak Boże Narodzenie wygląda w jego domu.

- Obchodzę święta tradycyjnie, spokojnie, chociaż trzy lata temu miałem spore problemy i ledwo zdążyłem na Wigilię z Afryki - opowiada Darek Malejonek. - Myślałem, że uda się wszystko załatwić bez żadnych komplikacji, bo w tym okresie mało kto będzie podróżował, a tymczasem wyszło na styk. Dlatego też w tym roku do Afryki polecę po świętach.

Przy wigilijnym stole w domu Malejonków nie zabraknie kolęd. - Będą one wykonane oczywiście trochę mniej tradycyjnie, bo dodamy elementy reggae, folku, ale też bez przesady - zdradza artysta. - Ja na nowo odkryłem kolędy, gdy graliśmy z Arką Noego i wtedy się ich ponownie nauczyłem. U mnie w domu kolęd specjalnie nie było.

Zobacz także: Koncert Maleo Reggae Rockers w Czworce (WIDEO) <<<

Obecnie Malejonek promuje nowy album formacji Maleo Reggae Rockers. Płyta "Revolution" ukazała się kilka dni temu. Pierwszym singlem z albumu jest utwór "Słyszę", w którym gościnnie pojawił się Grubson. - To jest niesamowity koleś, na tej scenie niemal człowiek instytucja - zachwala go Maleo. - Wymyślił swój własny styl. Gdy teraz gra z własnym zespołem, robi to ogromne wrażenie. Zrobione jest to niesamowicie profesjonalnie. Poziom światowy!

Darek
Darek Malejonek w studiu Czwórki

 

Innym gościem na płycie jest wokalistka Ifi Ude. - To jedna z moich ulubienic, niesamowita dziewczyna, która ma ogromny potencjał, talent. Wcześniej zaprezentowała się m.in. na "Pannach wyklętych", innym moim projekcie - opowiada Malejonek.

Atutem wydawnictwa "Revolution" są teksty i pozytywne przesłanie. Artysta chciałby dokonać przełomu w głowach i sercach słuchaczy. - Ta rewolucja odnosi się do miłości. I ta płyta tak naprawdę i w kwestii muzyki i tekstów to jest mała rewolucja, na pewno może zaskoczyć część słuchaczy, nie brakuje eksperymentów. Dla mnie teksty są najważniejsze, zawsze starałem się pisać o czymś, żeby nie było to puste. Tematów naprawdę nie brakuje. Wystarczy interesować się tym, co dzieje się na co dzień albo zajrzeć w głąb siebie, by coś przekazać - zaznacza Malejonek.

(ac)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA reggae
Czytaj także

Earl Jacob serwuje "vintage na sterydach"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
Tisztelet, The Bartenders, Ludziki - Jakub Sadowski nie może narzekać na brak muzycznego doświadczenia. To, czego już się nauczył postanowił wykorzystać w solowym projekcie i jako Earl Jacob wydaje właśnie płytę "Warto rozrabiać".
rozwiń zwiń
Czytaj także

November Project: w naszym zespole dystans to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 08:00
Kiedyś grupa Guns N'Roses zasłynęła epickim przebojem "November Rain", teraz November Project wysyłają w świat pozytywne wibracje i dziarskie reggae.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Banach: ojcostwo odkryło mnie na nowo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 15:09
- Bycie ojcem i odkrycie w sobie zupełnie nowych pokładów miłości, uczuć, odpowiedzialności pozwala mi też na nowy etap w pasji, życiu artystycznym - opowiedział w Czwórce Piotr Banach.
rozwiń zwiń