X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Pakosińska: marzy mi się rola dramatyczna

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 16:45
- Jestem nie tylko chichotą. Mam też swoje łezki i melancholijki. Miałabym z czego czerpać - powiedziała w Czwórce aktorka. Jej najnowsza rola jest jednak komediowa. Można będzie podziwiać na deskach Teatru Kamienica w sztuce "ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia”.
Audio
  • Katarzyna Pakosińska: marzy mi się rola dramatyczna (Czwórka/Stacja Kultura)
Katarzyna Pakosińska w studiu radiowej Czwórki
Katarzyna Pakosińska w studiu radiowej CzwórkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

To komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Obok reżysera Emiliana Kamińskiego na scenie wystąpi dziesięciu aktorów, m.in.: Krystyna Tkacz, Dorota Kamińska, Sambor Czarnota i właśnie Katarzyna Pakosińska.

Aktorka tłumaczyła, że skrót ZUS w nazwie przedstawienia nie jest przypadkowy. Akcja sztuki ma bowiem wiele wspólnego z polską biurokracją. - Jesteśmy pierwszym teatrem, który szarga tak szanowną instytucję - żartowała Pakosińska.

Jej zdaniem, wątek sztuki jest dość "pokręcony". - Nawet nam, aktorom, przez trzy miesiące prób ledwo udało się go uchwycić - przyznała. W przedstawieniu Pakosińska wciela się w panią Tinę Słoń. Wraz ze scenicznym mężem, w tej roli Sambor Czarnota, rozkręcają akcję. Następuje cała masa pomyłek, które doprowadzają do gigantycznego problemu. Według Pakosińskiej, w sztuce jest miłość, temperament, humor, dużo śmiechu. - To sztuka bardzo dynamiczna, nawet jak na mój charakter iskierki, którą trudno zatrzymać - stwierdziła aktorka.

Pakosińska przyznała, że największą trudność sprawiła jej scena pocałunku. - Byłam tak przejęta, że wyszukałam w internecie filmik o tym, jak całują profesjonalni aktorzy. Zobaczyłam, że mężczyzna w specyficzny sposób przechyla głowę kobiety przykładając palec do ust. Wtedy pocałunek od strony widza jest czytelny. Chłopcy się uśmiali kiedy powiedział im o tym na próbie. Zdałam sobie sprawę, że popełniłam fatalny błąd - powiedziała Pakosińska.

Artystka zapewniła też, że rola w sztuce "ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” nie oznacza jej rozstania z kabaretem. Weźmie udział m.in. w przeglądzie teatrów amatorskich PaKA, który na początku kwietnia odbędzie się w Krakowie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, która odbyła się w "Stacji Kultura".

tj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Woronowicz: Polaków niełatwo rozśmieszyć

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 18:22
- Spektakl "Depresja komika" to czarny humor, ale ludzie wychodzą z teatru uśmiechnięci - mówi aktor Adam Woronowicz, który gra w tej sztuce jedną z głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Osyda: trzeba podnosić sobie poprzeczkę coraz wyżej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 18:00
Aktorka znana jest nie tylko z talentu, ale także niezwykłej urody. Jak przyznaje, wygląd wcale jednak nie pomaga w znajdowaniu dobrych aktorskich ról. - Już na studiach dostałam pierwszą rolę, której mój wygląd przeczył. To było dobre ćwiczenie - mówi Joanna Osyda. Grała więc morderczynie i inne czarne charaktery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kossakowski: robię rzeczy, na które mam ochotę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 12:00
Bycie aktorem to nie jest łatwy zawód. Dlatego Marek Kossakowski realizuje się też na wielu innych płaszczyznach; ostatnio np. otworzył hostel.
rozwiń zwiń