Katarzyna Pakosińska: marzy mi się rola dramatyczna

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 16:45
- Jestem nie tylko chichotą. Mam też swoje łezki i melancholijki. Miałabym z czego czerpać - powiedziała w Czwórce aktorka. Jej najnowsza rola jest jednak komediowa. Można będzie podziwiać na deskach Teatru Kamienica w sztuce "ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia”.
Audio
  • Katarzyna Pakosińska: marzy mi się rola dramatyczna (Czwórka/Stacja Kultura)
Katarzyna Pakosińska w studiu radiowej Czwórki
Katarzyna Pakosińska w studiu radiowej CzwórkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

To komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Obok reżysera Emiliana Kamińskiego na scenie wystąpi dziesięciu aktorów, m.in.: Krystyna Tkacz, Dorota Kamińska, Sambor Czarnota i właśnie Katarzyna Pakosińska.

Aktorka tłumaczyła, że skrót ZUS w nazwie przedstawienia nie jest przypadkowy. Akcja sztuki ma bowiem wiele wspólnego z polską biurokracją. - Jesteśmy pierwszym teatrem, który szarga tak szanowną instytucję - żartowała Pakosińska.

Jej zdaniem, wątek sztuki jest dość "pokręcony". - Nawet nam, aktorom, przez trzy miesiące prób ledwo udało się go uchwycić - przyznała. W przedstawieniu Pakosińska wciela się w panią Tinę Słoń. Wraz ze scenicznym mężem, w tej roli Sambor Czarnota, rozkręcają akcję. Następuje cała masa pomyłek, które doprowadzają do gigantycznego problemu. Według Pakosińskiej, w sztuce jest miłość, temperament, humor, dużo śmiechu. - To sztuka bardzo dynamiczna, nawet jak na mój charakter iskierki, którą trudno zatrzymać - stwierdziła aktorka.

Pakosińska przyznała, że największą trudność sprawiła jej scena pocałunku. - Byłam tak przejęta, że wyszukałam w internecie filmik o tym, jak całują profesjonalni aktorzy. Zobaczyłam, że mężczyzna w specyficzny sposób przechyla głowę kobiety przykładając palec do ust. Wtedy pocałunek od strony widza jest czytelny. Chłopcy się uśmiali kiedy powiedział im o tym na próbie. Zdałam sobie sprawę, że popełniłam fatalny błąd - powiedziała Pakosińska.

Artystka zapewniła też, że rola w sztuce "ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” nie oznacza jej rozstania z kabaretem. Weźmie udział m.in. w przeglądzie teatrów amatorskich PaKA, który na początku kwietnia odbędzie się w Krakowie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, która odbyła się w "Stacji Kultura".

tj/kul

Czytaj także

Adam Woronowicz: Polaków niełatwo rozśmieszyć

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 18:22
- Spektakl "Depresja komika" to czarny humor, ale ludzie wychodzą z teatru uśmiechnięci - mówi aktor Adam Woronowicz, który gra w tej sztuce jedną z głównych ról.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Osyda: trzeba podnosić sobie poprzeczkę coraz wyżej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 18:00
Aktorka znana jest nie tylko z talentu, ale także niezwykłej urody. Jak przyznaje, wygląd wcale jednak nie pomaga w znajdowaniu dobrych aktorskich ról. - Już na studiach dostałam pierwszą rolę, której mój wygląd przeczył. To było dobre ćwiczenie - mówi Joanna Osyda. Grała więc morderczynie i inne czarne charaktery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Kossakowski: robię rzeczy, na które mam ochotę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 12:00
Bycie aktorem to nie jest łatwy zawód. Dlatego Marek Kossakowski realizuje się też na wielu innych płaszczyznach; ostatnio np. otworzył hostel.
rozwiń zwiń