X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łódź Czterech Kultur - festiwal przeciwko wykluczeniu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 12:00
Trwa kolejna, 4. już edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur. W tym roku w programie imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. - Chcemy aktywizować ludzi z różnych środowisk - mówił dyrektor Zbigniew Brzoza.
Audio
  • Zbigniew Brzoza, dyrektor Festiwalu Łódź Czterech Kultur o tym, co będzie się działo podczas tegorocznej edycji imprezy (Czwórka/Stacja Kultura)
Łódź, widok na ul. Piotrkowską
Łódź, widok na ul. PiotrkowskąFoto: wikimedia.commons/fot.Konrad Kłoszewski

Podczas pierwszych dni festiwalu niesamowici artyści opanowali ulicę Piotrkowską i Wytwórnię w Łodzi, zapewniając rozrywkę publiczności niezależnie od wieku. To festiwal, jakiego nie ma żadne inne miasto w Polsce. Jak przyznaje dyrektor imprezy Zbigniew Brzoza, jest on "obywatelski". - Kierujemy go do wszystkich grup społecznych - mówi gość "Stacji Kultura". - Bo dziś festiwale, jak i cała kultura, została zawłaszczona przez klasę średnią, czyli ludzi, których stać na chodzenie do różnych miejsc. U nas program wyraźnie ustawiony jest tak, by ludzie w każdym wieku i z każdym wykształceniem mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach. Poza tym nasza oferta wymaga pewnego zaangażowania i myślenia społecznego. Chcemy aktywizować ludzi z różnych środowisk i działać przeciwko wykluczeniu. A w tym roku zaangażowanie widzów jest ogromne.

Czytaj także: Łódź Czterech Kultur 2013 - bohaterem festiwalu jest miasto, nie artyści <<<

Już podczas pierwszego weekendu trwania festiwalu działo się naprawdę dużo. Miasto odwiedził bowiem cyrk! Nie zabrakło też muzycznych wrażeń. Obok dźwięków elektronicznych pojawiły się melodie żydowskie i romskie, kapele uliczne, rock i jazz, a studenci łódzkiej filmówki przedstawią aranżacje najpiękniejszych piosenek z dwudziestolecia międzywojennego.

/

Kolejny weekend festiwalu upłynie pod znakiem skupienia i kontemplacji. Nawiązując do okrągłej, siedemdziesiątej rocznicy likwidacji ostatniego getta w Polsce, Litzmannstadt Ghetto, organizatorzy zdecydowali się przedstawić mieszkańcom miasta cykl wydarzeń kulturalnych skłaniających do refleksji nad różnorodnością i zadumy nad straconym dziedzictwem kulturowym.

Łódź Czterech Kultur 2014 odywa się 6-15 czerwca 2014. Imprezie patronuje Polskie Radio. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z dyrektorem imprezy, Zbigniewem Brzozą.

(kd / ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Łódź
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na bawełnianym szlaku w Muzeum Fabryki w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 18:00
W wakacyjnym cyklu "Pojedź tam!" ruszaliśmy bawełnianym szlakiem prosto do Muzeum Fabryki w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziwny był ten świat: o czym marzyli Łodzianie w 1962 roku?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 17:30
Własne mieszkanie, telewizor, wykształcenie dzieci oraz wypicie ćwiartki i śpiewy oraz tańce ze znajomymi. Reportaż zarejestrowany w 1962 roku przez Polskie Radio pozwala nam przypomnieć sobie, o czym kiedyś marzyli mieszkańcy Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Karski - postać, która inspiruje do dziś

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 15:00
Łódź to miasto szczególne dla Jana Karskiego. Tam się urodził, wychował, to miasto go ukształtowało. Nauczyło tolerancji i mądrości.
rozwiń zwiń