Premiery filmowe: nowy Woody Allen bez historii

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 19:00
W tym tygodniu premiery kinowe zdominowała oczywiście nowa propozycja Woody'ego Allena. Oczy większości kinomanów są zwrócone na jego "Magię w blasku księżyca", tymczasem w cieniu tej produkcji mamy ciekawszy obraz.
Audio
  • O kinowych premierach: "Magii w blasku księżyca", "Dawcy pamięci" i "Blue Ruin" opowiadał Łukasz Muszyński (Czwórka/Stacja Kultura)
Kadr z filmu Magia w blasku księżyca, najnowszej produkcji Woodyego Allena
Kadr z filmu "Magia w blasku księżyca", najnowszej produkcji Woody'ego Allena Foto: mat. pras.

Opis nowości kinowych nie możemy zacząć inaczej niż od "Magii w blasku księżyca". Woody Allen utrzymuje niesamowite tempo i znów, rok po "Blue Jasmine", wydał kolejny film. - Tym razem akcja rozgrywa się w latach 20., a głównym bohaterem jest iluzjonista, który po godzinach zajmuje się rozmyślaniem nad przeróżnymi zjawiskami nadprzyrodzonymi. W tej roli Colin Firth. Partneruje mu Emma Stone. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie jest to film, który będziemy zaliczać do najlepszych w jego filmografii. Ja go oceniam na 6+ - powiedział w "Stacji Kultura" Łukasz Muszyński.


"Dawca pamięci" to film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Lois Lowry z 1993 roku o tym samym tytule. Opowiada historię chłopca o imieniu Jonas, który żyje w fikcyjnym świecie bez wad. Wydawać by się mogło, że chociażby ze względu na obsadę (Jeff Bridges, Meryl Streep) będziemy mieli do czynienia z kinem dużego formatu. - Niestety coś nie zagrało. Aktorstwo jest dobre, ale to za mało, by uznać film za godny polecenia. Ode mnie piątka - skwitował Muszyński.


Na koniec najciekawsza propozycja, którą mamy na najbliższy weekend. "Blue Ruin" to triumf kina niezależnego, pasjonujący thriller. Jego produkcję sfinsowali w dużej mierze internauci. - Projekt kickstarter, znany od jakiegoś czasu, przyczynił się do powstania "Blue Ruin". Dobrze, że tak się stało, bo film Jeremy'ego Saulniera to kawał dobrego kina. Ma wszystko, co potrzebne w thrillerze, trzyma w napięciu do samego końca. Jest to tzw. kino zemsty i to wysokich lotów. Stawiam siódemkę - zakończył Muszyński.
ac/pj

Czytaj także

Truman Show - jak zbudowano schody do nieba?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 07:30
Kiedy Peter Weir zatrudniał do swojego filmu Jima Careya wiele osób pukało się w czoło. Jak człowiek od "Maski" udźwignie opowieść twórcy "Pikniku pod wiszącą skałą". Udało się. "Truman Show" zachwyca pięknymi obrazami i świetną kreacją popularnego komika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bobry" - punkowa lekkość bytu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 13:40
- Zrobiliśmy film o powrocie do pierwotnej pasji i jednocześnie o polskiej prowincji - mówią aktorzy z filmu "Bobry". - Graliśmy w różnych miejscach. Na przykład w lesie, w którym było więcej butelek niż drzew. I to nie była scenografia tylko prawdziwe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra o tron - serial na miarę Księgi Guinnessa

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 09:00
Nie serial, lecz fenomen - mówią fani, a badania oglądalności to potwierdzają. Każdy sezon "Gry o tron" bije kolejne rekordy, także pod względem realizacji. To jedna z najbardziej widowiskowych produkcji telewizyjnych, ze spektakularnymi efektami specjalnymi.
rozwiń zwiń