X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Holland pozytywnie o polskim kinie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 15:40
- Jestem umiarkowaną optymistką jeśli chodzi o polskie kino - powiedziała po gali rozdania rozdania Paszportów Polityki 2014 Agnieszka Holland.
Audio
  • Agnieszka Holland dostrzega wiele pozytywnych zmian w polskiej kinematografii (Czwórka/Stacja Kultura)
Agnieszka Holland podczas gali Paszporty Polityki 2014
Agnieszka Holland podczas gali Paszporty Polityki 2014Foto: PAP/Rafał Guz

Reżyser została nagrodzona nagrodą specjalną dla kreatora kultury. Z tej okazji podzieliła się z nami obserwacjami na temat współczesnego kina polskiego. - Jestem optymistką. Umiarkowaną oczywiście, bo trzeba być ostrożnym i naprawdę dużo pracować, żeby osiągnąć rezultaty. Natomiast międzynarodowe nagrody, które zdobywają nasze filmy dowodzą ich coraz większej klasy - przekonywała.
Holland dodała, że należy się bardzo cieszyć z tego, iż polska publiczność ochoczo chodzi na rodzime filmy inne niż komedie romantyczne. - Otwieramy się na kino psychologiczne, trudniejsze. Reżyserzy znaleźli sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców również z poważniejszą treścią.
Paszportem Polityki 2014 w dziedzinie kina wyróżniono Jana Komasę. Innymi triumfatorami podczas gali byli m.in. Pablopavo oraz Zygmunt Miłoszewski.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotowała: Katarzyna Węsierska

Data emisji: 14.01.2015

Godzina emisji: 10.40

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Carte Blanche" - film o pięknie życia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:30
- "Carte Blanche" to opowieść o harcie ducha - mówi Andrzej Chyra. - Mój bohater w sytuacji beznadziejnej nie stracił radości życia. I to jest uniwersalne przesłanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kina studyjne edukują i… rosną w siłę

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 11:00
Są tacy, którzy twierdzą, i trudno się z tym nie zgodzić, że kina studyjne ratują gust filmowy Polaków. Jak się okazuje chętnych do ocalenia nie brakuje, bo w roku 2014 to były wyjątkowo oblegane miejsca.
rozwiń zwiń