X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Günter Grass nie żyje. Miał 87 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 10:30
Odszedł Günter Grass, pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, autor m.in. "Blaszanego bębenka".
Audio
  • Grass'owanie to nie tylko podążanie śladami bohaterów trylogii Grassa, ale też szereg inicjatyw, które pozwalają odkryć Gdańsk na nowo (Czwórka/Stacja Kultura)
Gnter Grass nie żyje. Miał 87 lat
Foto: PAP/Hannibal Hanschke

Günter Grass został laureatem Nagrody Nobla w 1999 roku, otrzymał także tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Gdańskiego za wybitną twórczość literacką oraz wkład w polsko-niemieckie pojednanie. Światową sławę przyniosła mu tzw. trylogia gdańska, złożona z dzieł: "Blaszany bębenek", "Kot i mysz", "Psie lata".

W Czwórce opisywaliśmy m.in. akcję "Grass’owanie", czyli gdańską akcję miejską. Jej nazwa to gra słów odnosząca się do Güntera Grassa i dziecięcego "grasowania" jako swobodnego szwendactwa, miejskiej włóczęgi, poznawania. O inicjatywie rozmawialiśmy w "Stacji Kultura" z jej współautorkami, Aleksandra Tatarczuk wytłumaczyła dlaczego akcja pozwalała spojrzeć na miasto nie tylko z perspektywy zabytków, historii, ale przede wszystkim ludzkich losów.

Posłuchaj archiwalnych nagrań: Günter Grass w RWE <<<

ac/kd/kul/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agata Passent: dla felietonisty to wspaniałe czasy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 20:00
Do sklepów trafiła właśnie książka Agaty Passent "Kto to pani zrobił?". Jest to zbiór felietonów, w których autorka zahacza o bardzo wiele tematów. Starała się jedynie unikać polityki. Na ile jej się udało?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bonda idzie śladami skandynawskich mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 14:00
Właśnie ukazała się najnowsza powieść Katarzyny Bondy "Pochłaniacz". Niezwykle treściwa, obszerna pozycja rozpoczyna serię, której główną bohaterką jest Sasza Załuska. - Takiej postaci w polskich kryminałach jeszcze nie było - zapewnia w Czwórce pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Leon Wiśniewski: pisarz po godzinach [Wideo]

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 15:00
Do księgarni trafiła właśnie najnowsza powieść Janusza Leona Wiśniewskiego "Grand". Autor tak popularnych książek jak "S@motność w sieci", "Molekuły emocji", czy "Bikini" był gościem Czwórki i opowiedział o inspiracjach towarzyszących mu przy tworzeniu oraz kulisach pracy.
rozwiń zwiń