Czesław Mozil w liceum. "Umówiłem się z panią od fizyki…"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 14:04
Wokalista i kompozytor wspominał w rozmowie z Czwórką, że w czasach liceum był zmorą nauczycieli matematyki i fizyki. Bardzo dobrze radził sobie za to jako aktor.
Audio
  • Czesław Mozil wspomina w Czwórce swoje szkolne lata. Jakie przygody miał w liceum? (Stacja Kultura/Czwórka)
Czesław Mozil z sentymentem wspomina czasy szkoły średniej. Przyznaje, że panowała tam sympatyczna i pełna ciepła atmosfera
Czesław Mozil z sentymentem wspomina czasy szkoły średniej. Przyznaje, że panowała tam "sympatyczna i pełna ciepła" atmosfera Foto: Czwórka

Słuchaj także
mozil piotr_kala 1200.jpg
"Nie tak łatwo być Czesławem" - świat według Mozila

W Dzień Licealisty Czesław Mozil wspominał w Czwórce swoje szkolne lata. - Chodziłem w Kopenhadze do trzyletniej szkoły muzycznej, która była odpowiednikiem polskiego liceum. To był fantastyczny czas, bo poznałem wielu ludzi z różnych klas społecznych i wszelkich narodowości - wspominał Mozil i przyznał, że jako "artystyczna dusza" musiał radzić sobie… niekonwencjonalnymi metodami.

- Umówiłem się na przykład z panią od fizyki, że nie będę przykładał się do nauki jej przedmiotu, bo muszę skupić się na muzyce. Zgodziła się, ale powiedziała, że już do końca roku ocenę będę miał najniższą - wspominał ze śmiechem artysta. Dodał jednak, że świetnie radził sobie jako aktor dramatyczny i opowiedział, w jaki sposób panią "od teatru" przyprawił niemal o palpitację serca kilka dni po zakończeniu szkoły.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 23.11.2015

Godzina emisji: 10.30

kd/mg

Czytaj także

"Warszawa" powstała z tęsknoty za polską dziewczyną

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 18:10
Znany z udziału w filmie Woody’ego Allena, hiszpański zespół Giulia y los Tellarini opowiedział nowym teledysku, którego akcja dzieje się na stołecznej starówce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil: Ja jestem stworzony do polskiego showbiznesu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 18:00
- W Polsce cały czas chcemy oddzielić alternatywę od popu, a na świecie nie ma tak, to już się dawno wymieszało - mówi Czesław Mozil.
rozwiń zwiń