"Niech Żyje Papier", czyli tradycja kontra e-booki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 12:00
Miłośnicy książek powoli sięgają po e-booki, a tradycyjne zeszyty kreślarskie używane przez rysowników zamieniane są na tablety.
Z papieru mogą powstawać nie tylko książki czy gazety, ale także dzieła sztuki
Z papieru mogą powstawać nie tylko książki czy gazety, ale także dzieła sztukiFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Dokąd zmierzają nowe technologie i czy mogą wspierać, a nie wypierać papier? Wydarzenie "Niech Żyje Papier", które odbędzie się 16 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie będzie jednodniowym festiwalem dla wszystkich zainteresowanych szeroką użytecznością i rolą papieru.

"Niech Żyje Papier" to targi, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady. Wydarzenie zgromadzi osoby, które kochają i szanują papier. Wśród wystawców na targach znajdą się najlepsi polscy wydawcy, producenci ekskluzywnych wyrobów papierniczych (notesów, piór, artbooków), producenci nowoczesnych urządzeń (czytniki, ekrany, drukarki) oraz właściciele kreatywnych marek wykonujących odzież, akcesoria i wyposażenie wnętrz z papieru.

Targi  to również dyskusje na temat roli papieru oraz świadomego wykorzystywania go w takich dziedzinach, jak książki, prasa, nowe technologie, design i recykling.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy we wtorek (5.04) w godz. 10.00-11.00. Audycję poprowadzi Katarzyna Dydo.

mat.pras./mg/kul

Czytaj także

Dizajn Warszawasza. "Stolica będzie wszędzie"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 12:20
Kiedyś symbol obciachu, dziś obiekt pożądania. - Look Marysi z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" powróci na polskie ulice - zapowiada Adam Domański z Projektu Warszawasza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom mody - belgijski sposób na biznes

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 11:15
Nasza reporterka Justyna Tylczyńska wybrała się do Belgii i przyjrzała jednemu z tamtejszych modowych start-upów. To marka ubraniowa założona przez 22-latka, Emanuela Ricciego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska i dobrze nakręcone kryminały

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 14:21
- W roli aspiranta Daniela Podgórskiego widzę Leszka Lichotę, jeśli zaś chodzi o Klementynę Kopp to nie wiem, która polska aktorka mogłaby zagrać w ekranizacji mojej sagi o policjantach z Lipowa - mówi autorka kryminałów, Katarzyna Puzyńska.
rozwiń zwiń