Wykluczeni na wrocławskim festiwalu. Impreza dla "refleksantów"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 12:40
- To czy Brave Festival ma sens okaże się dopiero za 50-100 lat. W nim nie chodzi o przyjemność, a o rezultat - mówi Grzegorz Bral, dyrektor imprezy.
Audio
  • Grzegorz Bral, dyrektor Brave Festival i Brave Kids Festival opowiada o 13. edycji imprezy (Stacja kultura/Czwórka)
Grzegorz Bral, dyrektor Brave Festival
Grzegorz Bral, dyrektor Brave FestivalFoto: Andrzej Zając/mat.pras.

Historia Brave Festivalu rozpoczęła się lata temu, od podróży do Meksyku, Tybetu, spotkania z pakistańskim chłopcem, ale też od rozmowy z prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem, który poprosił o imprezę, która ma sens.

- Ten festiwal to nie jest wydarzenie komercyjne, ma za zadanie przyciągać "refleksantów", tych którzy chcą się zastanowić - mówi gość Czwórki. - To festiwal o ludziach, którzy szukają w życiu innej wrażliwości, poza głównymi nurtami - wyjaśnia.

W tym roku hasłem Brave Festivalu jest "Outcast", czyli wykluczeni. Organizatorzy w zaproponowanych wydarzeniach szukają odmienności, przyglądają się temu, co dzieje się na obrzeżach i do tego pragną też skłonić uczestników imprezy. - "Outcast" to ludzie z marginesów świata, którzy teoretycznie nie powinni funkcjonować, a funkcjonują całkiem nieźle - uzupełnia Grzegorz Bral.

Dyrektor festiwalu na Czwórkowej antenie zdradza swoje festiwalowe typy i opowiada, dlaczego Brave Kids Festival to wg. niego najważniejsza część imprezy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Grzegorz Bral (dyrektor Brave Festival)

Data emisji: 16.06.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/kd

Czytaj także

Witkacowska wolność i forma w Malabar Hotel

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 09:00
Nazwa teatru Malabar Hotel została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Wybrana forma teatru daje twórcom nieograniczone możliwości, ale też stawia poważne wyzwania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Każdy ma swoją Bridget Jones - seniorzy też

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 13:19
- Holendrzy pokochali powieść o Hendriku Groenie - mówi Małgorzata Krakowska, dziennikarka. - Na starość człowiek powraca do swoich dawnych nawyków i dla mnie ta powieść jest przewodnikiem po mentalności Holandii - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Taneczne Best Crew podejmuje teatralne wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 09:11
- Co roku przygotowujemy zakończenie sezonu. W tym roku będzie to wyjątkowy spektakl "Kopciuszek" - mówią przedstawicielki Studia Tańca Best Crew. - Naszym celem jest przede wszystkim pokazanie naszym bliskim pasji i zarażenie ludzi tańcem - dodają.
rozwiń zwiń