X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katalończycy. Co łączy ich z mieszkańcami kraju nad Wisłą?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 15:00
Dzielą nas tysiące kilometrów, temperament, język i historia. - A jednak mówi się, że Katalończyk lepiej rozumie polską sztukę po polsku, niż hiszpańską po hiszpańsku - przekonuje Ewa Wysocka, autorka książki "Barcelona stolica Polski".
Audio
  • Ewa Wysocka o książce "Barcelona stolica Polski" (Stacja Kultura/Czwórka)
Katalończyków od wieków nazywają Polakami, a Polacy mają wyjątkowy sentyment do mieszkańców Barcelony - o tym m.in. pisze w swojej książce Ewa Wysocka
Katalończyków od wieków nazywają Polakami, a Polacy mają wyjątkowy sentyment do mieszkańców Barcelony - o tym m.in. pisze w swojej książce Ewa WysockaFoto: Pixabay/makunin/dom. publiczna

Katalończycy kochają Mrożka i Kantora i chodzą po ulicach, po których przechadzali się Chopin, Anders, Kapuściński i Gombrowicz. - Kiedyś jechałam metrem i zobaczyłam jak mój współpasażer zaśmiewa się do łez ze swojej lektury. Dyskretnie sprawdziłam - czytał Mrożka - opowiada gość Czwórki.

Jak nazywa się najpopularniejszy program satyryczny w katalońskiej telewizji i co ma wspólnego z naszym krajem, dlaczego katalońska "sucha krakowska" różni się smakiem od polskiej kiełbasy i czego możemy uczyć się od mieszkańców Barcelony - dowiesz się słuchając całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Iwona Wyciechowska

Gość: Ewa Wysocka (autorka książki "Barcelona stolica Polski")

Data emisji: 31.08.2016

Godzina emisji: 10.26

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sześć rozmów o wartościach z różnych bajek

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:31
- Każdy z sześciorga moich rozmówców cierpi na deficyt cynizmu, czyli coś bardzo pozytywnego - mówi Konrad Kruczkowski, autor książki "Halo człowiek". - To wartość bardzo dziś ważna - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świat według Żunia". Książka dla wszystkich Innych

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 14:00
- Achondroplazja zdarza się rzadko, ale jest do ujarzmienia. Zarówno językowo, jak i emocjonalnie i duchowo - przekonuje Iga Zakrzewska-Morawek, autorka książki "Świat według Żunia".
rozwiń zwiń