Premiery filmowe: "Moonlight", "Milczenie", "Lekarstwo na życie"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 16:10
Niemiecko-amerykański horror, wielokrotnie nagradzana opowieść o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca i najbardziej osobisty film reżysera Martina Scorsese - Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński ocenia kinowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Najnowszy film Scorsese kręcony był na Tajwanie, a jedną z ról zagrał  Liam Neeson (na zdjęciu)
Najnowszy film Scorsese kręcony był na Tajwanie, a jedną z ról zagrał Liam Neeson (na zdjęciu)Foto: Kerry Brown/Gutek Film

W "Milczeniu" twórca m.in. "Wilka z Wall Street", "Kasyna" i "Gangów Nowego Jorku" cofa się do XVII wieku. Do ogarniętej prześladowaniami i przemocą Japonii przybywają dwaj jezuiccy księża, którzy chcą odnaleźć dawnego mentora oraz głosić Słowo Boże. - Ten film jest jak dwutonowe kowadło. Trwa prawie 3 godziny, ale to i tak nic w porównaniu z wersją montażową, która miała pięc godzin - opowiada krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun


Na ekranach kin także nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany "Moonlight", czyli opowieść o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. - Niektórzy twierdzą, że ten film musiał zostać dostrzeżony, zwłaszcza po tym, co zdarzyło się w ubiegłym roku na Oscarach, a chodzi o #oscarssowhite. Uważam jednak, że ten film i bez tego się broni - przekonuje gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński opowiada także o horrorze wyreżyserowanym przez twórcę... "Piratów z Karaibów".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 17.02.2017

Godzina emisji: 11.22

kul/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: komiks, romans i "Wojna"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 16:20
Piłka nożna kontra filmowe premiery! Krytyk Łukasz Muszyński ocenia nowe tytuły i podpowiada, czy ten weekend spędzić w kinie czy przed tv - z reprezentacją Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka kochania. "Po plakacie film poznacie"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 14:30
- Praca ilustratora nie polega na rysowaniu, tylko rozwiązywaniu problemu. Żeby spełnić oczekiwania klienta i jednocześnie nie wstydzić się - tłumaczy Olka Osadzińska - artystka, szefowa projektu plakatu promującego film Marii Sadowskiej "Sztuka kochania".
rozwiń zwiń