X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kino węgierskie to nie tylko László Nemes"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 16:00
Węgierska kinematografia w ostatnich latach znów znalazła się w światowej czołówce. A to, co w niej najlepsze będzie można obejrzeć w trakcie Węgierskiej Wiosny Filmowej. 
Audio
  • Węgierskie kino wraca do gry. Co oglądać po "Synie Szawła"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Na festiwalu zobaczyć będziemy mogli najlepszy film festiwalu w Karlowych Warach - To nie są najlepsze dni mojego życia w reż. Szabolcsa Hajdu
Na festiwalu zobaczyć będziemy mogli najlepszy film festiwalu w Karlowych Warach - "To nie są najlepsze dni mojego życia" w reż. Szabolcsa HajduFoto: mat. prasowe

Gáspár Keresztes Nagrodzony Oscarem "Syn Szawła" László Nemesa dobrze oddaje to, co dzieje się teraz w węgierskim filmie. Mamy wysyp młodych, zdolnych reżyserów, którzy z powodzeniem realizują swoje wizje

Przegląd rozpocznie się 19 i potrwa do 27 kwietnia w warszawskim kinie Muranów, ale kino węgierskie zagości także w Krakowie oraz we Wrocławiu. - Wśród reżyserów, którzy pojawią się na festiwalu, będzie m.in. klasyk Károl Makk. 90-letni twórca spotka się z Grażyną Szapołowską i Jadwigą Jankowską-Cieślak, czyli aktorkami, które wystąpiły w jego filmie "Inne spojrzenie" - opowiada gość Czwórki.

Zobaczymy też najnowsze produkcje, m.in. obraz "Swing" w reżyserii Csaby Fazekasa, poruszający i pełen humoru "Po życiu" Virága Zomborácza i wielokrotnie nagradzany obraz "Liza, lisia wróżka", który okrzyknięto "węgierskim filmem roku". Za co Węgrzy pokochali tę "odjechaną" komedię romantyczną?

Czytaj także
małgorzata szumowska 1200 pap.jpg
Kino jest kobietą? "W Polsce nawet bardziej niż na świecie"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Gáspár Keresztes (Intytut Kultury Węgierskiej)

Data emisji: 12.04.2017

Godzina emisji: 10.39

kul/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedwojenne gwiazdy kina. Skazane na zapomnienie?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 15:40
- Wykonałem tytaniczną pracę. Przejechałem 12 tysięcy kilometrów, przekopałem się przez tony starych gazet. Dotarłem do faktów, których nikt wcześniej nie odkrył i poznałem nowe oblicze przedwojennych gwiazd polskiego kina - opowiada Grzegorz Rogowski, autor książki "Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieżka dźwiękowa. Zrzędliwie o filmach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:00
- Jesteśmy na tyle bezczelni, że uważamy, że o filmach mamy do powiedzienia coś ciekawego. I robimy to na "Ścieżce dźwiękowej" - opowiada Bolesław Racięski, krytyk filmowy i współtwórca podcastu.
rozwiń zwiń