Vasina. Projektantka, która stoi za Zalewskim i za Brodką

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 14:10
- W Polsce jeszcze rzadko kiedy artysta współpracuje ze stylistą an stałe. Częściej jest tak, że skacze z kwiatka na kwiatek. A taki brak konsekwencji zazwyczaj nie kończy się dobrze - opowiada projektantka Vasina. 
Audio
  • Vasina o tym, jak powinien wyglądać artysta na scenie (Stacja Kultura/Czwórka)
Monika Brodka od lat współpracuje z Vasiną - także przy okazji trasy koncertowej, promującej najnowszą płytę artystki
Monika Brodka od lat współpracuje z Vasiną - także przy okazji trasy koncertowej, promującej najnowszą płytę artystkiFoto: PAP/Photoshot/Dafydd Owen

Czytaj także
natalia zamilska 1200 pap.jpg
Muzyka na wybiegu. Depeche Mode, Venetian Snares i Zamilska

Projektanta, która od lat współpracuje i przyjaźni się z Moniką Brodką, dba także o wygląd sceniczny Krzysztofa Zalewskiego. - Nie jest to kłopotliwa praca, bo Krzysiek wybiera głównie rzeczy czarne. Takie, które nie przeszkadzają i pozwalają fikać na scenie - opowiada. - Poza tym daje mi wolną rękę, a ja bardzo lubię taki rodzaj współpracy - dodaje. 

Obecnie Vasina przygotowuje dla muzyka strój na festiwal w Jarocinie. Jak zamierza "podkręcić temperaturę" i dlaczego jej zdaniem lepszy muzyk konsekwentnie źle ubrany niż przebrany - o tym m.in. w materiale Aleksandry Opali.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 11.49

kul/jsz

Czytaj także

Futro w popkulturze? "Głównie w gangsterskim klimacie"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:09
Choć budzą ogromne kontrowersje i są wątpliwe etycznie, niektóre gwiazdy nie mają z tym najmniejszego problenu. - Rihanna słynnie z zamiłowania do naturalnych futer i sama mówi o sobie "gangsta girl" - opowiada dziennikarka i blogerka Agata Omelańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycy jak malowani. Po co artystom eyeliner i szminka?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:00
- Jeden z najbardziej spektakularnych make-upów w historii popkultury miał... mężczyzna. Boy George bardzo mocno malował oczy i usta. To był damski makijaż w męskiej wersji - mówi ekspert mody Anna Puślecka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka na wybiegu. Depeche Mode, Venetian Snares i Zamilska

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:00
Kiedyś ważne były tylko stroje, potem nie mniej istotną rolę zaczęły odgrywać modelki, ostatnio równie wysoką rangą cieszy się muzyka, która stała się integralną częścią pokazów mody. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego modelki "chodzą" do techno?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 11:30
- Elektronika chyba najbardziej nadaje się na wybieg. Rytmizuje krok modelek, ułatwia im poruszanie się, dzięki niej pokaz "płynie" - mówi dziennikarka i blogerka muzyczna Agata Omelańska.
rozwiń zwiń