Festiwal Holi. Święto kolorów, muzyki i radości

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 19:48
- To wydarzenie wywodzi się z hinduizmu - to święto wiosny i radości. Polska edycja nie jest związana z religią, ale daje nam radość i łączy pokolenia - mówił w rozmowie z Kasią Dydo Jakub Bujnik czyli DJ Buyas, który razem z Festiwalem Kolorów zjeździ w tym roku Polskę od gór do morza. Skąd się bierze fenomen tego wydarzenia?
Audio
  • Na czym polega i jakie polskie miasta odwiedzi Festiwal Kolorów? (Stacja Kultura/Czwórka)
W tym roku Festiwal Kolorów odwiedzi 50 różnych miejsc w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)
W tym roku Festiwal Kolorów odwiedzi 50 różnych miejsc w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Alex Neshitoff/Shutterstock.com
Posłuchaj też:
Laibach Malta 2017 1200x660.jpg
Festiwal Malta 2017. Miejsce przenikania się sztuk

- Nie chcę tu dopisywać ideologii. W tym dniu ludzie czują się bardziej wolni. To jest po prostu rodzaj zabawy - podkreślał DJ Buyas. - Festiwal jest darmowy i dla wszystkich. Na miejscu można nabyć kolorowe proszki Holi i bawić się przy przy akompaniamencie muzyki DJ-ów. Co 30 minut wyrzucana jest wielka chmura kolorów - wyjaśniał.

W maju Festiwal Kolorów odwiedzi Lublin, Kraków, Płock i Gniezno i jak zapewniał zaproszony gość - tutaj DJ nie pozostaje w tle, a pozytywnie nakręca ludzi i daje im radość. Jak w tym roku wydarzenie to będzie wyglądało muzycznie? Z czego składają się proszki Holi i czy łatwo się spierają? O czym opowiada spot promujący Festiwal Kolorów? Oraz co DJ Buyas ma ważnego do przekazania swojemu tacie? Tego wszystkiego dowiecie się z nagrania audycji.

Sprawdź też:
młodzież UE radość 1200x660.jpg
Europejski Tydzień Młodzieży w Czwórce

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jakub Bujnik czyli DJ Buyas

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niemapy" polskich miast. Spacer bez adresów i ulic

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 12:32
"Niemapa" to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin, a ich twórczyniami i pomysłodawczyniami są Asia Studzińska i Małgosia Żmijska. Za stronę graficzną zaś odpowiada studio Ładne Halo. - "Niemapa" powstała z nudów, gdy byłyśmy w ciąży - zdradzała w Czwórce Asia Studzińska.     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twin Peaks. Miasteczko grozy, w którym można dobrze zjeść

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 14:56
Na ekranach telewizorów znów pojawi się kultowa tablica z napisem "Miasteczko Twin Peaks", a z głośnika popłynie motyw muzyczny Badalamentiego. - W tym serialu jedzenie jest wszędzie i znaczy więcej niż nam się wydaje. Pojawia się ono w kluczowych momentach - mówił dziennikarz Marcin Radomski.  
rozwiń zwiń