Himalaistki. O potrzebie życia "pod górę"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 14:50
- Praca nad tą książką przypominała pisanie scenariusza filmowego. Tylko, że wszystko zdarzyło się naprawdę - mówi Mariusz Sepioło autor książki "Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt".
Audio
  • Mariusz Sepioło o książce "Himalaistki" (Stacja Kultura/Czwórka)
Frag. okładki książki Mariusza Sepioły Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt
Frag. okładki książki Mariusza Sepioły "Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt"Foto: mat. promocyjne/wyd. Znak

Mariusz Sepioło Najbardziej zależało mi, żeby polskie himalaistki opowiedziały mi, jak tam jest. Jak czuje się człowiek, który jest tak blisko nieba. To pytanie zadawałem najczęściej

Polki budowały legendę światowego himalaizmu. - Są wśród nich kobiety różniące się od siebie pochodzeniem, doświadczeniami i poglądami na temat wspinania. To, co je łączy, to pasja i umiejętność opowiadania o nim tak, że nie można przestać słuchać. Oraz podobnie urządzone mieszkania - opowiada gość Czwórki.

Mariusz Sepioło ze swoimi bohaterkami rozmawiał nie tylko o Himalajach, ale także o życiu "po zejściu". - Spotykaliśmy się w różnych warunkach i różnych okolicznościach. Ich życie codzienne nie wyglądało aż tak dziwnie. Może poza pewnymi artefaktami - mówi dziennikarz i autor książki.

"Himalaistki" Mariusza Sepioły ukażą się we wrześniu 2017 roku. Nam autor zdradza m.in., jaki jest ulubiony element wystroju wnętrza kobiet, które wspinają się po górach i dlaczego himalaistki nie lubią słowa "wdrapywać się".

Mariusz Sepioło Płeć w górach ma znaczenie. Moje bohaterki nie ukrywają tego, że wytrzymałościowo nie są aż tak predestynowane jak mężczyźni do chodzenia po górach. Do niedawna też umniejszało się ich ociągnięcia

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Mariusz Sepioło (autor książki "Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt")

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 10.12

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zośka Papużanka: całe życie piszę piórem

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:17
- Nie umiem pisać niczym innym. Długopisem mogę się ewentualnie podpisać, bo przechodzą mi przez niego maksymalnie cztery słowa. Na komputerze natomiast moje książki jedynie przepisuję - mówi w Czwórce pisarka i nauczycielka języka polskiego Zośka Papużanka, z którą Kasia Dydo rozmawia o książce "Świat dla Ciebie zrobiłem". 
rozwiń zwiń