X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawska Jesień. "Muzyka to nie tylko dźwięki"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 16:16
- Moim celem jako nowego dyrektora tego legendarnego festiwalu  jest pokazanie, że muzyka, tak jak teatr, jest o komunikowaniu się, o rzeczywistości - mówi w Czwórce Jerzy Kornowicz, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". 
Audio
  • Warszawska Jesień 2017 - festiwal nastawiony na poszukiwanie (Stacja Kultura/Czwórka)
Spektakl na dziedzińcu Zamku Królewskiego, podczas koncertu finałowego Warszawskiej Jesieni 2000
Spektakl na dziedzińcu Zamku Królewskiego, podczas koncertu finałowego Warszawskiej Jesieni 2000Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Jerzy Kornowicz Wchodzę w wydarzenie, które ma swoją historię. To rodzi problem - czy sygnalizować odmienność, czy zachować ciągłość. Myślę, że to nie musi się wykluczać - można pokazać nowe w kontekście

W tym roku Warszawska Jesień odbywa się (15-23 września) już po raz 60, a tematem przewodnim wydarzenia jest "Trans/Awangardy". - Warszawska Jesień odgrywała wielką rolę w życiu inteligenckim lat 50., 60. i 70. XX wieku. To wydarzenie budowało niezależność polskiego myślenia i od zawsze związane jest z ruchem awangardowym - wyjaśnia Jerzy Kornowicz. - Odnosimy się do awangardy rozumianej ściśle, związanej ze szkołami kompozytorskimi XX wieku, oraz symbolicznie, czyli z nastawieniem na nowe, na rozpoznanie - dodaje zaproszony gość.

W Czwórce Jerzy Kornowicz mówi też o tym, dlaczego postawa bardziej radykalna w sztuce i w muzyce to domena ludzi młodych. - Tegoroczna Warszawska Jesień będzie festiwalem zdominowanym przez młodych radykalistów. Taka postawa jest w młodość wpisana. To część procesu poznawania świata - przekonuje dyrektor artystyczny Warszawskiej Jesieni.

Sprawdź też:
eugeniusz rudnik studio eksperymentalne PR PAP 1200x660.jpg
Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

Co jest wyrazem tej postawy w festiwaloym programie? Jakie gwiazdy muzyki współczesnej oraz młodej sceny muzycznej pojawią się tym razem na warszawsko-jesiennej scenie? Czy na festiwalu będzie można posłuchać dźwięków w luźniejszej atmosferze? Wreszcie: jak Warszawska Jesień nawiązuje do spuścizny Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia? Tego wszystkiego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jerzy Kornowicz (kompozytor, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień")

Data emisji: 23.08.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nocny manifest muzyczno-dźwiękowy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 15:18
Twórcy muzyki współczesnej chętnie stawiają wyzwania słuchaczom nie tylko samymi dźwiękami, ale także nietypowymi miejscami i porami koncertów. - Na Instalakcjach w warszawskim Nowym Teatrze zaśpiewamy o 4.30 nad ranem. Nasz występ obejmuje jeden utwór: "Stimmung" Karlheinza Stockhausena - mówili Dominice Klimek muzycy z grupy Pro Modern Sextet. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Materna: przy Kilarze idealnie się marzy

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 16:27
Z okazji 85. urodzin Wojciecha Kilara Krzysztof Materna reżyseruje niezwykły koncert, który uświetni obchody 152. urodzin Katowic, miasta muzyki UNESCO. - Tak jak w przypadku festiwalu "Solidarity of Arts", ideą tego koncertu jest przedstawienie w otwartej formie wysokiej sztuki, niesłusznie nazywanej "elitarną" - mówi konferansjer, satyryk, aktor i reżyser.
rozwiń zwiń