Kręcenie "bez trzymanki". Jak zrobić film w dwa dni?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 17:27
- 48 Hour Film Project to szalony pomysł człowieka, który w USA zawodowo zajmował się filmem. Dziś idea ta rozrosła się na międzynarodową skalę. Ludzie zarazili się nią i od lat robią filmy w zawrotnym tempie - mówi w Czwórce Anna Karczewska, rzeczniczka polskiej edycji 48 Hour Film Project. 
Audio
  • 48 Hour Film Project - festiwal dla lubiących działanie pod presją czasu (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: guruXOX/Shutterstock.com

Anna Karczewska 48 Hour Film Project to adrenalina w stężeniu, które jest niespotykane w codziennym życiu człowieka

- Największym wyzwaniem dla uczestników naszego festiwalu nie jest scenariusz, bo dajemy im bohatera i gatunek - zdradza Anna Karczewska. Jak przekonuje, najtrudniejsza w stworzeniu filmu przez 48 godzin jest organizacja pracy. - Oprócz nakręconego filmu od uczestników wymagamy złożenia dokumentów produkcyjnych. Chodzi o trzymanie filmowej dyscypliny - mówi rzeczniczka 48 Hour Film Project.

W rozmowie z Michałem Piwowarkiem Anna Karczewska opisuje też, jak wyglądają dwie doby z życia uczestników tego festiwalu. - To jest kompletne szaleństwo. Start nazywamy "kick offem". Ekipy spotykają się w punkcie zbiorczym, dowiadują się, jakiego będą mieli bohatera, jaki rekwizyt musi się znaleźć w filmie, jakie zdanie musi w nim paść, a potem od razu ruszają w miasto - opowiada Anna Karczewska.

Sprawdź też:
kino seans publiczność 1200x660.jpg
Seanse "za dyszkę"? Jesienią wybieramy się do kina

Czy przed odbywającym się 22 września "kick offem" warto mieć już koncepcję filmu? Jak zbudowane są ekipy, biorące udział w 48 Hour Film Project? Gdzie stworzone filmy będzie można zobaczyć i kto je wybiera? Oraz jak festiwal wpływa na kariery, uczestniczących w nim twórców? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy ze "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Anna Karczewska (rzeczniczka 48 Hour Film Project)

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 11.14

jsz/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kino hiszpańskie. Tu dużą rolę grają emocje

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 16:35
- Ostatnie tendencje w kinie hiszpańskim pokazują, że mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego próbują się skonfrontować ze współczesnymi problemami. Stawiają przede wszystkim na debiuty i młodych artystów - mówi w Czwórce Kinga Kowalska z Agencji Filmowej Manana, współorganizatora 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splat!FilmFest. Wszystko, co kochają fani horrorów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 16:50
- Horrory oglądam już od lat, więc po niewielu filmach mam traumę. W tym gatunku chodzi nie tylko o to, żeby się bać, ale żeby traktować go jak dobre kino - przekonuje Monika Stolat, dyrektorka międzynarodowego festiwalu kina grozy Splat!FilmFest 3. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Królewicz Olch", czyli terapeutyczna moc kina

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 14:05
To historia o wybitnie utalentowanym nastolatku, który jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki... Nowy obraz Kuby Czekaja ma wartość filmoterapeutyczną? - Film podobał mi się na kilku poziomach. W baśniowym, romantycznym świecie reżyser porusza tu tematykę dorastania - mówi w Czwórce psycholog i psychoterapeuta Bartek Szymczyk.
rozwiń zwiń