Premiery filmowe: "Najlepszy", "Liga Sprawiedliwości", "Tunel"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 16:00
W ten weekend na ekranach kin pojawi się 8 nowych tytułów - w tym polska produkcja z hollywoodzkim bohaterem, koreański film katastroficzny i superbohaterowie ze stajni DC Comics.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Liga Sprawiedliwości w składzie: Jason Momoa, Ezra Miller, Gal Gadot, Ben Affleck, Ray Fisher i Henry Cavill - na premierze filmu w Londynie
"Liga Sprawiedliwości" w składzie: Jason Momoa, Ezra Miller, Gal Gadot, Ben Affleck, Ray Fisher i Henry Cavill - na premierze filmu w Londynie Foto: PAP/Photoshot/Keith Mayhew

- "Najlepszy", czyli biografia Jerzego Górskiego (czytaj więcej >>>) ma olbrzymi potencjał i bohatera na miarę Hollywood. Za kamerą stanął Łukasz Palkowski i zrobił film podobny do swojej wcześniejszej produkcji, czyli obrazu "Bogowie" - opowiada Łukasz Muszyński i tłumaczy w jaki sposób "Najlepszy" wpisuje się w poetykę "kina sukcesu".

Zobacz zwiastun:

W ten weekend na ekrany kin wkracza także "Liga Sprawiedliwości", której celem jest zwalczanie zagrożeń, które wykraczają poza ludzkie możliwości. - DC przespało boom na superbohaterów i teraz próbuje nadrobić stracony czas. "Liga" to odpowiednik "Avengersów" Marvela. Mamy tu i Batmana, i Superwoman, i Flasha. Pojawia się także Superman, choć nie ma go ani w zwiastunie, ani na plakatach - zdradza gość Czwórki.

Zobacz zwaistun:

Krytyk filmowy ocenia także koreański thriller o kierowcy, który zostaje uwięziony w zawalonym tunelu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 11.15

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także