Sylwia Chutnik o kobietach, które "muszą się wyżyć"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 13:20
W najnowszej książce pisarka rozmawia z kobietami, które, zawodowo lub amatorsko, uprawiają sporty walki. - Z reguły jesteśmy tresowane, by być miłymi i sympatycznymi. W naszym kręgu kulturowym sporty walki dają bezpieczną przestrzeń na to, żeby się tłuc - opowiada Sylwia Chutnik.
Audio
  • Sylwia Chutnik opowiada o nowej książce i psychologicznych sparingach na ringu (Stacja Kultura/Czwórka)
Sylwia Chutnik w Czwórce
Sylwia Chutnik w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Sylwia Chutnik Najbardziej interesowała mnie siła psychiczna moich bohaterek. Co takiego drzemie w środku człowieka, że będąc niewielkiej postury, jest w stanie zdobyć szczyty

Pisarka dzieli się także swoimi sportowymi wspomnieniami. - Śmierdząca szatnia, potem nuda, którą pamiętam ze swoich lekcji w-f i kompletny brak emocji. Tak przez długi czas wyobrażałam sobie sport. Aż wreszcie na siłce przeżyłam pierwszy odlot po całkowitym zmęczeniu. Dało mi to niesamowitą frajdę - mówi Chutnik.

Swoimi refleksjami dzieli się z bohaterkami książki "Kobiety, które walczą - rozmowy z zawodniczkami sztuki walki" - m.in. Agnieszką Rylik, Iwoną Guzowską i Joanną Jędrzejczyk, ale nie tylko. - Zależało mi na tym, żeby pokazać możliwie różnorodny portret tego środowiska, bo wydaje mi się, że szukanie wspólnego mianownika nie zawsze jest dobrym pomysłem. To determinowało wybór poszczególnych rozmówczyń - wyjaśnia gość Czwórki.


Czytaj także
sylwia chutnik pap 1200.jpg
Kreatywne umysły od kuchni. Jak pracują twórcy?

Kim dla walczących kobiet jest Joanna Jędrzejczyk? Jak kobiety przecierały szlak w drodze na ring? Czym jest "literatura dla ludzi"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Sylwia Chutnik (pisarka, felietonistka)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Anna Herbich: kobiety robiły to, co mężczyźni

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:00
W Czwórce pojawiła się autorka książki "Dziewczyny z Solidarności". To kolejna propozycja Anny Herbich, po takich bestsellerowych pozycjach, jak "Dziewczyny z Powstania" i "Dziewczyny z Syberii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki pisane przez kobiety. To nie "babskie czytadła"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 13:00
- Często tak zwaną literaturę kobiecą wrzuca się do jednego worka z książkami dla kucharek. A dzisiaj to, co piszą kobiety jest bardzo różnorodne - mówiła w Czwórce Małgorzata Warda, autorka, która wydaje powieści m.in. w ramach klubu "Kobiety to czytają".      
rozwiń zwiń