X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Ferency: mam swobodny stosunek do faktu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 14:32
- Pani powiedziała, że książka jest szczera. Książka jest kłamliwa w najwyższym stopniu, bo ja sobie cenię kłamstwo. W świecie pod hasłem "prawda" dokonano tylu nieszczęśliwych rzeczy, że unikałbym tego słowa. Wolę mówić o oświeconym kłamstwie - mówił aktor Adam Ferency o książce "Nie i tak".
Audio
  • Adam Ferency bohater wywiadu-rzeka opowiada o książce "Nie i tak" (Stacja Kultura/Czwórka)
Adam Ferency
Adam FerencyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Określa siebie jako osobę milczącą, która woli rozmawiać, niż gadać. W audycji przekonywał, że rozmowa ma sens wtedy, kiedy trafia się na interesującego interlokutora. Przyznaje, że dzięki książce czytelnik może dowiedzieć się czegoś nowego na temat jego osoby, jednak znaczna jej część jest luźną interpretacją tego, w jaki sposób postrzega rzeczywistość. - Mam swobodny stosunek do faktu. Nie uważam tego za coś złego. Tak to już w życiu jest: w zależności od dnia i ciśnienia krwi nasze poglądy się zmieniają. Oczywiście nie dotyczy to spraw fundamentalnych, ale ogólnie jesteśmy kłamcami. Złymi ludźmi jesteśmy - opowiadał aktor, bohater wywiadu z Mają Jaszewską.

- Książka unika anegdot i śmiesznostek. Nie jest jej pozbawiona, ale skupia się raczej wokół tego, co myślę o świecie, a ja się światem martwię. Uważam, że idzie w złym kierunku, wszystko pędzi ku przepaści, a ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Być może był to krzyk, próba ostrzeżenia - wyjaśniał.

Okładka książki "Nie i tak" - wywiadu-rzeka z Adamem Ferencym Okładka książki "Nie i tak" - wywiadu-rzeka z Adamem Ferencym

Jaki stosunek do nowoczesnej technologii ma Adam Ferency? Dlaczego celowo unika używania niektórych słów? Kim jego zdaniem jest "profesjonalista" i czym różni się od "amatora"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Adam Ferency (aktor, bohater książki "Nie i tak" wywiadu-rzeka z Mają Jaszewską)

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 10.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Smak Suszy" - polityczny thriller Tomasza Sekielskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 11:52
Fani trillerów Tomasza Siekielskiego doczekali się drugiego tomu trylogii pt. "Susza". Handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem. To tematy, które pojawiają się w wykreowanej przez dziennikarza rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadie Smith "Swing time" - roztańczona powieść o przyjaźni i pasji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:13
Piąta książka Zadie Smith pt. "Swing time" to historia niezwykłej przyjaźni, która, jak się okazało, potrafi przetrwać próbę czasu, ale także opowieść o pasji, jaką jest taniec i poszukiwaniu swojego miejsca we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariette Lindstein. Czy można uwolnić się od sekty?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 12:30
- Przez tydzień intensywnie cię szukają, potem, jeśli jesteś cicho, zostawiają w spokoju. Ale kiedy tylko wychylisz się, zaczynają cię prześladować i atakować - opowiada Mariette Lindstein, autorka mrożących krew w żyłach thrillerów: "Sekta z Wyspy Mgieł" i "Sekta powraca".
rozwiń zwiń