X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bestiarium – świat wykuty z żelaza". Wystawa prac Marioli Wawrzusiak

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 15:01
Małpy, nietoperze, sowy, mrówki, a nawet łoś – gigantyczne rzeźby wykonane z żelaznych odpadów. "Bestiarium" – wystawa prac krakowskiej artystki Marioli Wawrzusiak to zaproszenie do fascynującego świata, w którym sztuka i natura wzajemnie się przenikają.
Audio
  • "Bestiarium 2.0” . Wystawa Marioli Wawrzusiak na dziedzińcu warszawskiego SPWS (Stacja Kultura/Czwórka)
Bestarium 2.0 wystawa Marioli Warzusiak
"Bestarium 2.0" wystawa Marioli WarzusiakFoto: mat. pras./swps.pl/warszawa/aktualnosci/16788-bestiarium-wystawa-marioli-wawrzusiak

- Na dziedzińcu SWPS zagościła wystawa Bestiarium autorstwa profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Marioli Wawrzusiak. Rzeźby przedstawiają fascynujący świat zwierząt. Są to gigantyczne mrówki, małpy zwisające z drzew i inne dzikie gatunki, które w niezwykły sposób łączą się ze światem ludzi  - mówiła Marta Komor, rzecznik prasowy Uniwersytetu SWPS.

- Moje rzeźby powstają ze złomu. Materiał, to odpadki ludzkiej cywilizacji, które kiedyś do czegoś służyły, które wykonał człowiek. Postanowiłam wykorzystać go na nowo nadając mu nowe kształty i zastosowanie. Rzeźby są hołdem złożonym zwierzętom - mówiła Mariola Wawrzusiak.

Wystawa "Bestiarium" przyjechała z Poznania, gdzie można było ją oglądać na placu między Bałtykiem a Concordią Design. Wybór miejsca nigdy nie jest przypadkowy – ma być to przestrzeń dostępna dla wszystkich, tak jak natura, z której artystka czerpie inspiracje.

W jaki sposób krakowska artystka łączy w swoich pracach elementy współczesnej cywilizacji i zamiłowanie dla dzikiej natury? Czego dotyczy wystawa "Bestarium" i co zainspirowało rzeźbiarkę do jej stworzenia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała:

Data emisji: 17.01.2018

Godzina emisji: 11.47

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kwiat Ar-Rakki" Michała Zielińskiego w ulicznej galerii Fujifilm

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 11:00
- Staram się pokazać jak najszerszą perspektywę, jeżeli chodzi o dany konflikt na tyle, na ile jest to możliwe. Staram się pokazać obie strony konfiktu i ich motywacje. Odbiorcy zostawiam pole do wyciągnięcia własnych wniosków - mówił autor zdjęć Michał Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Metamorfizm" wystawa prac Magdaleny Abakanowicz w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 13:16
- W trakcie wystawy będzie można zobaczyć zdjęcia abakanów, które artystka wystawiła na wydmach w Łebie w 1968 roku. Poddane podmuchom wiatru postacie ożywają, nabierają cech ludzkich - opowiadała kuratorka wystawy Marta Kowalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowiedzieć miasto: historia Warszawy zamknięta w przedmiotach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 12:38
- Wystawa składa się z prywatnych przedmiotów zbieranych po to, aby opowiedzieć historię miasta. Na początku XX wieku grupa ludzi zaczęła kolekcjonować pamiątki, które wspólnie tworzą historię Warszawy - mówił Tomasz Fudala, historyk sztuki i kurator wystawy "Mikrokosmos rzeczy: publiczne i prywatne życie kolekcji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do przeszłości na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 14:51
- Wielu mówi, że lata 80. to najbardziej mroczny okres PRL-u. Jednocześnie był to czas, w którym widać było pierwsze "jaskółki zmian" i pierwsze trendy, które przychodziły do nas z tzw. "Zachodu" - mówiła kuratorka wystawy "Eksperyment: Ekspedycja '88" Annna Grunwald. 
rozwiń zwiń