"Hipotermia". Zbrodnia w tajemniczej Islandii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 19:13
Miejscem akcji książki jest Islandia, która jako współbohaterka krymianłu świetnie się sprawdza. - Jej księżycowe krajobrazy są surowe i niedostępne, co przekłada się na stan dusz bohaterów - mówiła Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Hipotermia" Arnaldura Indriðasona opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Rodyhin Yakiv

lokomotywa 1200.jpg
"Morderstwo w Orient Expressie". Historia niezwykłego kryminału

"Hipotermia" Arnaldura Indriðasona to szósty tom cyklu najpopularniejszego pisarza tego gatunku w Islandii. - Swoją literaturą Indriðasona zasłynął w 26 krajach - podkreślała Kinga Michalska. - Pokazuje "typowe" islandzkie klimaty w sposób totalnie nietypowy.

Jak tłumaczyła, główny bohater "Hipotermii" Erlendur Sveinsson to policjant "poturbowany przez życie". - Zmaga się z bardzo skomplikowaną sytuacją rodzinną i własnymi demonami, choć stara się jak najbardziej sumiennie przeprowadzić śledztwo w sprawie domniemanego samobójstwa. To postać podobna pod pewnymi względami do komisarza Kurta Vallandera z książek Henninga Mankella - tłumaczyła. Opowiadała także o "klimacie Islandii", która - jej zdaniem - jest pełnoprawną współbohaterką tej powieści. - Ludzie mają tu swoje sekrety, a komisarz, rozwiązujący sprawę zbrodni, również je ma i nie chce się nimi dzielić  - mówiła Michalska.

Czego jeszcze spodziewać się mogą czytelnicy "Hipotermii" i po które książki autorstwa Arnaldura Indriasona warto sięgnąć? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 10.14

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dekalog perfumiarza i zbrodnia niedoskonała - co warto przeczytać?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:46
Coś dla kobiet, ale także coś dla nastolatków - w Czwórce polecaliśmy książki, które warto położyć najbliższym pod choinką, ale sprawdzaliśmy też, które pozycje należy koniecznie przeczytać samemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatni intruz" - intryga w "klaustrofobicznej atmosferze zbrodni"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:39
Główna bohaterka "Ostatniego intruza", Antoinette Conway, jest jedyną kobietą w wydziale zabójstw. - W bardzo męskim środowisku musi zmagać się ze złośliwościami kolegów i szykanami przełożonych - mówiła ekspertka Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimowy monarcha". Nowa wersja legendy o królu Arturze

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 12:27
- U Bernarda Cornwella król Artur nie jest królem, a Ginewra to przebiegła intrygantka - opowiada Kinga Michalska w Czwórce. - Pojawiają się też druidzi, tajemnicze eliksiry, zaklęcia i czary.
rozwiń zwiń