"Zew się budzi" o świcie. Dziki festiwal w Bieszczadach

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 11:59
A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady? - kto z nas kiedyś tak nie pomyślał? W czasie majówki warto się tam wybrać, choćby na festiwal muzyczny "Zew się budzi". Część koncertów rozpoczynać się będzie o świcie.
Audio
  • O festiwalu "Zew się budzi" opowiada Anna Dostatnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Zespół KSU na scenie
Zespół KSU na scenieFoto: Wojtek Bijok/wikimedia/CC BY-SA 2.5

Bieszczady kuszą szczególnie, bo to rejon kojarzący się z nieokiełznaną naturą i pewnego rodzaju beztroską. U bram gór, w Lesku, w czasie majówki czekają nas dwa dni muzyki. - Przygoda, dzika natura i niesamowita muzyczna energia - to główne atrakcje festiwalu - przekonywała Anna Dostatnia, współorganizatorka imprezy. - Koncerty zaczynamy o świcie, jak bieszczadzkie niedźwiedzie, by obudzić w sobie ten tytułowy zew.

Zew się budzi” startuje 3 maja, a jako pierwszy, wraz ze wschodem słońca, na scenie stanie pochodzący z tego regionu skład KSU. Usłyszymy także m.in. Rezerwat i Kobranockę. Jakie jeszcze pozamuzyczne atrakcje przewidziano dla uczestników festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 26.04.2017

Godzina emisji: 11.16

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Róbrege 2017. Nowa odsłona festiwalu, który dawał nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 15:08
Izrael gra Kulturę, Milo Kurtis, Komety, Bakshish - tegoroczny Grand Festiwal Róbrege to nie lada gratka dla fanów polskiego rocka, alternatywy i reggae z lat 80. ubiegłego stulecia. Na kolejną odsłonę muzycznego święta zapraszał w Czwórce Dariusz Malejonek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Cichy: "Smack" dał mi muzyczną niezależność

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 16:11
Gitarzysta do tej pory współpracował m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz czy Michałem Urbaniakiem. Postanowił jednak pójść własną drogą. I tak powstał jego solowy krążek "Smack".
rozwiń zwiń