Halfway Festival. Spotkajmy się w połowie drogi

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 13:00
- Wielu artystów, grających na tym małym festiwalu na wschodnich rubieżach, przyjeżdżało do Polski po raz pierwszy właśnie na Halfway. O tym jak sprawdza się formuła tej imrpezy najlepiej świadczą ich powroty - opowiadała Ilona Karpiuk organizatorka Halfway Festival.
Audio
  • Białostocki Halfway. Festiwal bez barier.ek (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/thekaleidoscope

Jak przekonywała organizatorka, impreza jest przede wszystkim szansą na wypromowanie w Polsce mało znanej muzyki z najdalszych zakątków świata. - Eivør, artystka z Wysp Owczych niedawno zakończyła bardzo udaną trasę koncertową, w trakcie której kilka koncertów zagrała w Polsce, ale po raz pierwszy w naszym kraju wystąpiła właśnie na Halfway Festival. Na naszych scenach pojawiają się artyści z całego świata, a ich muzyka staje się rozpoznawalna w Polsce właśnie dzięki naszej imprezie - mówiła.

Łączymy muzyków z Zachodu i Wschodu spotykając się pośrodku, dlatego mówimy o sobie, że jesteśmy festiwalem w połowie drogi Ilona Karpiuk 

- Zestaw podstawowy to trzynastu artystów. Są wśród nich muzycy z Irlandii, Estonii, Szwajcarii, Białorusi, Szwecji czy Kanady, ale nie zabraknie także lokalnych artystów - opowiadała. - Znajdziemy wśród nich wiele nurtów folkowych, ale także jazz, art rock i muzykę przestrzenną - zapowiadała. 

Jakich artystów usłyszymy w ramach Halfway? W jaki sposób festiwal będzie promował swoją muzykę w warszawskiej przestrzeni miejskiej i którzy artyści zostali zaproszeni na imprezę promocyjną? Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ilona Karpiuk (organizatorka Halfway Festival)

Data emisji: 6.06.2018

Godzina emisji: 10.20

ac/pj

Czytaj także

Warszawa opowiedziana rzeczami. Otwarcie kolejnych gabinetów w MW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
- Od 2014 roku Muzeum Warszawy wymyślane jest na nowo. Proszę mi wierzyć, było to olbrzymie przedsiewzięcie, trwało 4 lata i było bardzo intensywne - mówi Agnieszka Dąbrowska, kuratorka gabinetu ubiorów w MW. - Po raz pierwszy, na taką skalę, podjęte zostało dzieło rewitalizacji, odnowy 11 staromiejskich kamieniczek, które zajmujemy - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Noc Kultury 2018. Latające ryby, światła i zapachy w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:53
- Budynki obite futrem, rzeki z kilku tysięcy krawatów, krawężniki mierzone centrymetrami i grające specjalnie skomponowaną muzykę maszyny do szycia- to wszystko czeka na gości Podwala podczas Nocy Kultury 2018 w Lublinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

XII lubelska Noc Kultury. Feeria barw i świateł

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 12:46
Kamienice ubrane w artystyczne instalacje, argentyński taniec ulicami miasta, galerie sztuki i muzea czynne do białego rana, odczyty poezji, koncerty i spektakle teatralne. Za nami XII lubelska Noc Kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dino Bambino". Dinozaur w wielkim mieście

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 09:22
1 czerwca, w Dzień Dziecka na polskim rynku wydawniczym pojawiła się ilustrowana książeczka dla dzieci "Dino bambino". Jej autorkami są pisarka Sylwia Chutnik oraz artystka i ilustratorka tworząca pod pseudonimem Mirella von Chrupek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Big Book zabiera nas w podróż bez planu i mapy"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:42
Kolejne odsłony Big Book Festival zaskakują różnorodnością i otwierają czytelników na nowe doznania. O tegorocznym programie, który odbędzie się pod hasłem "Ekspedycja. Zapomnij o granicach" opowiedziała w Czwórce wicedyrektor imprezy Paulina Wilk. 
rozwiń zwiń