26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 14:07
Tegoroczna edycja - pierwszego na świecie - międzynarodowego biennale plakatu kontynuuje najlepsze tradycje tej imprezy i wraca na stałe do miejsca - Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - w którym ukształtowała się i w 1966 roku urzeczywistniła jej idea.
Audio
  • Międzynarodowe święto plakatu w Warszawie. Selfie i niepodległość (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

- Od początku przeświecała nam idea, żeby warszawskie biennale było areną, na której porównywane są osiągnięcia projektowe z całego świata. Plakat w swojej formie i istocie jest papierkiem lakmusowym pokazującym kondycję projektową danych środowisk - opowiadał współorganizator imprezy Mateusz Michalski.

- W tym roku powracamy do pierwszej idei biennale, czyli konkursu. Jednocześnie zrezygnowaliśmy z konkursu otwartego. Wybraliśmy prace najwybitniejszych, w naszym przekonaniu twórców plakatu, którzy nominowali osobę, której praca jest ich zdaniem najbardziej wartą polecenia. Tak powstała kolekcja 250 plakatów, które zostaną zaprezentowane na wystawie głównej - wyjaśniał.

Gdzie i kiedy odbędzie się odsłona warszawskiego Międzynarodowego Biennale Plakatu? Prace których artystów będziemy mogli obejrzeć? Co jest tematem przewodnim tegorocznego konkursu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotwała: Weronika Puszkar

Gość: Mateusz Michalski (współorganizator warszawskiego biennale plakatu)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 10.47

ac/kd

Czytaj także

Fair Building. Wystawa, jak plac budowy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 13:50
Ten niecodzienny projekt stworzony został w Instytucie Designu w Kielcach we współpracy z Zachętą - Narodową Galerią Sztuki i reprezentował Polskę podczas 15. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji. Fair Building pokazuje architekturę z perspektywy pracujących na budowach robotników.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prace najlepszych polskich grafików i ilustratorów na Targach Plakatu 2017

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 13:44
- Widać po naszych ulicach i tym, co ludzie mają w domach, że poczucie estetyki u Polaków się rozbudziło. Każdy chce mieć udekorowane mieszkanie. Dziś puste ściany to obciach - mówila Karolina Kiepas organizatorka Targów Plakatu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plakaty filmowe z Ghany - piękno w brzydocie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:03
Wątpliwej jakości warsztat twórców, nienaturalna anatomia ciała postaci i to wszystko w nawiązaniu do klasyków kina Hollywood. Mowa o niezwykłej kolekcji "Plakatów filmowych z Ghany", które były prezentowane w ramach festiwalu filmowego Żubroffka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zwolnieni z teorii". Olimpiada z bycia aktywnym społecznie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 12:31
- W tej idei chodzi o to, żeby nie uczyć młodych ludzi bezmyślnego wkuwania formułek, ale tzw. umiejętności miękkich: jak organizować sobie czas, jak organizować różne wydarzenia, jak być aktywnym społecznie - mówią Maria Adamska i Julia Różycka, uczestniczki olimpiady "Zwolnieni z teorii".
rozwiń zwiń