X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fogg, teatry i książki. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 12:33
"Fogg – pieśniarz Warszawy" to tytuł płyty, na której znalazły się utwory Mieczysława Fogga w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom.

Album ukazał się 27 lipca w ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia odbył się także uroczysty koncert prezentujący zarejestrowany materiał. O tym wydarzeniu opowie nasz dziennikarz Damian Sikorski. 

Program rozpoczniemy jednak od wakacyjnego projektu Narodowego Centrum Kultury, czyli Dziedzińcu Kultury. ma to być prawdziwa "uczta dla miłośników muzyki, kina i sztuk wizualnych". 

W programie powiemy także m.in. o spektaklu teatralnym "Nie bój się nocy", który zawiera wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz wybrane fragmenty z "Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Porozmawiamy także o książce "Do wszystkich chłopców, których kochałam". To historia Lary, która przypadkowo wysyła listy miłosne do dawnych wybranków swego serca, w tym m.in. byłego chłopaka starszej siostry. 

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w poniedziałek (30.07) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimiera Iłłakowiczówna. "Zamiast płakać, pisała wiersze"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 17:00
- Potrafiła połączyć dwa światy: urzędniczą skrypulatność z artystyczną fantazją. Bardziej jednak od swoich wierszy ceniła to, że może służyć Polsce - opowiada Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki "Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Marek Rymkiewicz. W 83. rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 14:20
83. urodziny obchodzi dziś poeta, dramatopisarz, historyk literatury, autor zbiorów poezji, sztuk scenicznych, tłumacz - profesor Jarosław Marek Rymkiewicz.
rozwiń zwiń