X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Mozil i kalendarz adwentowy do śpiewania

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 15:15
- Z jednej strony starzeję się, a z drugiej - spotykając młodzież - cały czas uświadamiam sobie, jak niewiele jeszcze umiem - opowiada Czesław Mozil. - Dlatego postanowiłem młodych muzyków potraktować na poważnie i nagrać z nimi muzyczny kalendarz adwentowy.  
Audio
  • Czesław Mozil o nowej płycie, wspólnym muzykowaniu i filozofii grajka (Stacja Kultura/Czwórka)
Czesław Mozil prezentuje płytę nagraną z Grajkami Przyszłości
Czesław Mozil prezentuje płytę nagraną z Grajkami Przyszłości Foto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk

Umiejętność czytania nut umożliwia poznanie innego, magicznego świata Czesław Mozil

Tak powstał projekt "Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości", w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi. Artysta do współpracy zaprosił dzieci m.in. z Krakowa, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Pszczyny, Radzynia Podlaskiego, Lublina i Warszawy i dał szansę na krążku zaprezentować się różnym składom: od chóru, przez orkiestrę akordeonową, klasę harf, flety poprzeczne, saksofony, klasy perkusji do orkiestr dętych i symfonicznych. - W trakcie nagrań wydarzyło się tyle rzeczy, których nie spodziewałem się, a które dały mi mnóstwo energii - wspomina gość Czwórki. - Wykorzystałem to, że dzieciaki grają z nut i zaryzykowałem eksperymenty. Na przykład z 10-letnim Wiktorem, który marzy, żeby grać Chopina, a u mnie staje się solistą i nagle odkrywa siebie zupełnie na nowo - dodaje. 

W dzieciństwie byłem nerdem, grałem na akordeonie i uczyniłem z tego atut Czesław Mozil 

O czym opowiadają piosenki Grajków Przyszłości? Dlaczego każdej kompozycji towarzyszy teledysk? O tym m.in. w materiale Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 10.30

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Biały album" Beatlesów do dziś edukuje muzyków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:50
"Biały album" The Beatles od 50 lat zachwyca, inspiruje i podbija serca kolejnych pokoleń wielbicieli muzyki. - Są na nim utwory proste, zbudowane na jednym akordzie. Są też kompozycje skomplikowane, odwołujące się do rozwiązań stosowanych w muzyce klasycznej - opowiada kompozytor i gitarzysta Piotr Łojko.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boże Narodzenie w klipach. Kto świętuje najlepiej?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:00
Najwięcej klipów świątecznych tworzono w latach 70. i 80. Dziś jest ich dużo mniej, ale w rankingach niezmiennie od lat króluje ten jeden - "Last Christmas" duetu Wham!
rozwiń zwiń