Queen Symfonicznie i Hollyłódzka Orkiestra Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 12:46
20 stycznia 2019 roku projekt Queen Symfonicznie wystąpi ponownie w Warszawie! O tym wyjątkowym dwugodzinnym spektaklu opowiemy w "Stacji Kultura".
Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen. Zdjęcie z Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie
Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen. Zdjęcie z Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w LondynieFoto: shutterstock.com

Po sześciu dotychczasowych wyprzedanych koncertach, projekt Queen Symfonicznie zagra ponownie z pełną orkiestrą w Filharmonii Narodowej - klasyczny skład będzie poszerzony o Hollyłódzką Orkiestrę Filmową. Podczas dwuczęściowego koncertu na scenie usłyszymy ponad 60 artystów w najwybitniejszych utworach Queen. Koncert odbędzie się w najbardziej prestiżowej sali symfonicznej w Polsce, w Filharmonii Narodowej. Finał występu uświetnia także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek. Dyryguje Jan Niedźwiecki, lider i twórca projektu.

W audycji z Dominiką Klimek sprawdzimy co słychać w światowych galeriach sztuki. A w drugiej godzinie "Stacji Kultura" z Olą Opalą zapraszamy na zimową odsłonę cyklu "Kultura Natury" w skandynawskim klimacie. 

Nie zabraknie też gości, odwiedzą nas organizatorzy wydarzenie "Niech żyją dziewczyny". 

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w środę (16.01) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

pj/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka Queen

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczno-kulturalne podsumowanie 2018 roku: Queen, Stonesi i Houston

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:02
- Ten rok zarówno w samej muzyce, jak i w literaturze i filmie o tej tematyce, był bardzo dobry - zapewniali Damian Sikorski i Michał Piwowarek.
rozwiń zwiń